سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا:

واکسن برکت اختصاصی برای سویه امیکرون تولید شد

واکسن برکت اختصاصی برای سویه امیکرون تولید شد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت، در حساب کاربری توئیتری خود نوشت: واکسن ایرانی برکت به صورت اختصاصی برای سویه امیکرون ساخته شده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این توئیت نوشت: واکسن ایرانی برکت ضمن دریافت مجوزهای علمی لازم به وسیله دانشمندان ایرانی، توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا هم تایید شد.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا، در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا از تولید واکسن مخصوص سویه امیکرون از جانب مجموعه دارویی برکت اطلاع داده شد.
در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام گردید که محققان مجموعه دارویی برکت موفق شده اند واکسن جدیدی تولید کنند که مشخصا می تواند در مقابل سویه امیکرون بازدارندگی موفق و سطح بالایی داشته باشد.
دکتر حسن جلیلی مدیرعامل شرکت شفا فارمد، تولیدکننده واکسن کووایران برکت هم اعلام نمود: وزارت بهداشت امروز کد اخلاق برای مطالعه بالینی دز سوم واکسن اختصاصی امیکرون برکت را صادر کرد. شرکت شفافارمد تابحال حدود ۶۰ میلیون واکسن کووایران تولید کرده است.
واکسن کووایران برکت، نخستین واکسن کووید-۱۹ ساخت متخصصان کشورمان است که توسط گروه صنعتی شفافارمد، از شرکتهای وابسته به گروه دارویی برکت ساخته شده است.
برای تولید واکسن کوو ایران برکت از روش واکسن سازی مبتنی بر یک ویروس غیرفعال استفاده شده و فاصله دز اول تا دوم آن ۲۸ روز تعیین شده است. حالا این واکسن در مراکز بهداشتی بعنوان واکسن مقابله ای بیماری کرونا تزریق می شود.
فاز مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت روی ۱۲ تا ۱۸ ساله ها هم در آذر ماه سالجاری با دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو، شروع شد. همینطور این واکسن در آخرین ارزیابی سازمان جهانی بهداشت در فرایند ثبت جهانی قرار گرفته است.


منبع:

1400/12/10
14:48:23
5.0 / 5
493
تگهای خبر: آموزش , توئیتر , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Link website