دبیر چهارمین نشست سرمایه گذاری فناوری بیان كرد:

امضای ۱۰ و شش دهم میلیون دلار قرارداد سرمایه گذاری فناوری در TIM۲۰۲۲

امضای ۱۰ و شش دهم میلیون دلار قرارداد سرمایه گذاری فناوری در TIM۲۰۲۲

به گزارش لینک وبسایت دبیر چهارمین نشست سرمایه گذاری فناوری TIM ۲۰۲۲ سازمان دی هشت، از امضای ۱۱ قرارداد و تفاهمنامه سرمایه گذاری فناوری به ارزش ۱۰.۶ میلیون دلار بین سرمایه گذاران و سرمایه پذیران داخلی و خارجی اطلاع داد.


میلاد صدرخانلو روز سه شنبه در حاشیه برگزاری دومین روز از چهارمین نشست سرمایه گذاری فناوری در صندوق نوآوری وشکوفایی در گفتگو با خبرنگار علم وآموزش ایرنا اضافه کرد: در شبکه تبادل و انتقال فناوری گروه دی هشت هدف اصلی افزایش همکاریهای فناورانه و توسعه اقتصادی کشورها است.
وی بیان نمود: کشورهای عضو سازمان دی هشت کشورهایی هستند که سطح گسترده ای از جهان را به خود اختصاص داده اند، یک هشتم جمعیت جهان از غرب آفریقا تا شرق آسیا را می سازند و تحقق همکاریهای فناورانه بین هشت کشور یک هدف بسیارمهم برای ما به حساب می آید.
دبیر چهارمین نشست سرمایه گذاری فناوری TIM ۲۰۲۲ عنوان کرد: یکی از راهکار ها برای افزایش این همکاریهای فناورانه بحث توسعه سرمایه گذاری است، هرچقدر سرمایه گذاری های تخصصی حوزه فناوری بیشتر در استارتاپ ها و شرکتهای فناور این کشورها اتفاق بیفتد، تبعا توسعه بیشتری محقق می شود.
وی افزود: رویداد نشست سرمایه گذاری فناوری وتکنولوژی بدین منظور طراحی شد. سال جاری چهارمین رویداد از این نشست درحال برگزاری است و هدف از برگزاری این رویداد این است که سرمایه گذاران هشت کشور و سایر سرمایه گذاران بین المللی که می خواهند در این هشت کشور فعالیت کنند دور هم جمع شده و با هم آشنا گردند و شبکه سازی محقق شود.
صدرخانلو با اشاره به اینکه در این شبکه سازی تلاش شده طرح های سرمایه پذیر خودمان را به سرمایه گذاران هشت کشور ارائه نماییم، اظهار داشت: از تابستان سال جاری فعالیت در زمینه برگزاری این نشست آغاز شد، ۱۶۷ طرح سرمایه پذیر شامل استارتاپ و شرکت فناور از هشت کشور طرح های خویش را ارائه کردند، از بین این طرح ها ۶۱ طرح بعنوان طرح های برگزیده انتخاب و ۷۳ سرمایه گذار بین المللی از ۱۹ کشور شناسایی شدند و طرح ها در اختیار آنها قرار گرفت.
وی عنوان کرد: در نهایت ۱۱ قرارداد و تفاهمنامه سرمایه گذاری فناوری به ارزش ۱۰.۶ میلیون دلار در این دوره از نشست به امضا رسید. سه حوزه فین تک، سلامت و فناوری اطلاعات حوزه هایی بودند که بیشترین تفاهمنامه و قرارداد را به خود اختصاص دادند.

دبیر چهارمین نشست سرمایه گذاری فناوری TIM ۲۰۲۲ ضمن اشاره به استقبال از این حرکت در ماه های اخیر اظهار داشت: در این دو روز که نشست درحال برگزاری است، ۱۰۰ سرمایه گذار خارجی و ۲۸ سرمایه گذار داخلی به صورت مجازی و فیزیکی حضور داشتند. امید است با این استقبال و حضور گسترده و شبکه سازی قابل توجه بتوانیم در ماههای آینده این تعداد و رقم قرارداد و تفاهمنامه سرمایه گذاری را افزایش دهیم.

مقدمات تشکیل نخستین صندوق مشترک سرمایه گذاری فناورانه دی هشت
صدرخانلو خاطرنشان کرد: امروز جلسه ای با حضور نمایندگان هشت کشور عضو دی هشت در صندوق نوآوری درحال برگزاری است تا مقدمات تشکیل نخستین صندوق مشترک سرمایه گذاری فناورانه هشت کشور را فراهم نماییم.
وی خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل این صندوق ایجاد یک بستر بزرگ و چند ملیتی برای سرمایه گذاری روی طرح های استراتژیک و کلان فناورانه هشت کشور است. تمام هشت کشور عضو گروه دی هشت نماینده و سرمایه در این صندوق خواهند داشت و می توانند علاوه برسرمایه گذاری و بهره مندی از فواید آن، به توسعه فناوری در کشورهای خود کمک کنند.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا، نشست سرمایه گذاری فناوری TIM یک رویداد بزرگ و بین المللی است که با هدف بالا بردن سطح کسب وکارهای فناورانه در هشت کشور اسلامی درحال توسعه عضو سازمان دی هشت شامل مصر، نیجریه، ترکیه، ایران، پاکستان، مالزی، اندونزی و بنگلادش و هم افزایی بین سرمایه گذاران و سرمایه پذیران این حوزه برگزار می گردد.
چهارمین نشست سرمایه گذاری فناوری (TIM ۲۰۲۲) روز گذشته در پارک فناوری پردیس آغاز به کار کرد.

1400/12/05
12:24:19
5.0 / 5
494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website