حسگر ایرانی سطح سنج لیزری دانش بنیان تولید شد

حسگر ایرانی سطح سنج لیزری دانش بنیان تولید شد

لینک وبسایت: یک شرکت دانش بنیان ایرانی برای اولین بار به همت متخصصان خود توانست حسگر سطح سنج لیزری را که محصولی مهم در صنایع مختلف است، طراحی و تولید نماید.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، رحمان علیزاده مدیر فنی این شرکت دانش بنیان درباب این محصول دانش بنیان توضیح داد: یکی از سطح سنج های پرکاربرد در مجموعه های صنعتی سطح سنج لیزری است، ترنسمیترها یا سطح سنج لیزری محصول جدید این شرکت برای اندازه گیری سطح است که با طراحی تمام دیجیتال از سرعت و دقت قابل قبولی برخوردارست و اندازه گیری مداوم و بدون تماس را میسر می کند.
وی بیان کرد: این محصول دارای تکنولوژی بالایی است که فقط در اختیار چند کشور محدود است، باتوجه به مشکلات تحریم و کاربرد زیاد آن در صنایع مختلف کشور این محصول مهم پس از گذشت یک سال در انواع مدلهای مختلف طراحی و تولید شده است.
علیزاده افزود: یکی از چالش های مهم در صنعت باتوجه به شرایط خاص محیطی موجود در مکان های صنعتی، اندازه گیری فاصله از سطح مواد مختلف از قبیل سیال و غیر سیال و با خاصیت های متنوع از لحاظ اندازه، صافی سطح و رنگ است. این حسگر که یکی از محصولات این شرکت است برای نخستین بار در کشور طراحی و تولید شده و برای سنجش ارتفاع مایعات و جامدات در محدوده ۰/۱ تا ۱۰۰ متر با دقت یک میلی متر طراحی شده است.
وی اظهار داشت: تطابق با شرایط صنعتی، گردوغبار و دمای بالا، طراحی استاندارد و انجام موفق تست های آزمایشگاهی و عملیاتی، گارانتی معتبر و ارائه خدمات بعد از فروش، طراحی استاندارد فلنج جهت نصب آسان، استفاده از سیستم خنک کاری مخصوص برای کارایی بیشتر و استفاده از Dust tube برای محیط حفاظتی پرتو لیزر همچون خاصیت های این محصول دانش بنیان بشمار می رود.
طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این محصول جهت کنترل سطوح ورود گندله به داخل کوره کارخانه گندله سازی شماره یک شرکت صنعتی و معدنی گل گهر با دمای بالا و گردوغبار زیاد بطور ویژه طراحی و تولید شده و روی میزان تولید کارخانه بسیار موثر است.


منبع:

1400/11/25
22:31:30
5.0 / 5
544
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Link website