اشتغال زایی برکت برای کولبران 44 روستای سروآباد

اشتغال زایی برکت برای کولبران 44 روستای سروآباد

به گزارش لینک وبسایت معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت اظهار داشت: کولبران ۴۴ روستای شهرستان مرزی سروآباد در استان کردستان زیر پوشش اقدامات اشتغال زایی بنیاد قرار دارند و امسال ۴۰۰ میلیاردریال برای ایجاد شغل در این مناطق اعتبار صرف شده است.


به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، مرتضی نیازی خاطرنشان کرد: زنان کولبر در روستاهای سروآباد هم شناسایی و در چارچوب تعاونی های فراگیر اشتغال ساماندهی شده اند.
وی با اشاره به اینکه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای ۵۵ کولبر روستای هزارخانی در استان کردستان شغل بوجود آورده است، اضافه کرد: ۵۵ کولبر روستای هزارخانی از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد در استان کردستان صاحب شغل شده اند و کولبری را ترک کرده اند.
نیازی اظهار داشت: بیشتر این کولبران به مشاغل کشاورزی، پرورش دام سبک و صنایع دستی مشغول شده اند. همینطور اشتغال زایی برای کولبران فقط به خودشان محدود نمی گردد و خانواده آنها همچون همسران شان را هم شامل می شود.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که این افراد برای همیشه کولبری را کنار بگذارند و شغل ثابت و پایداری داشته باشند.
وی افزود: بدین منظور و در سال آینده به افرادی که مایل به توسعه کسب و کارشان باشند، تسهیلات تکمیلی اشتغال پرداخت خواهد شد.
نیازی درباره میانگین سن کولبری در استانهای غربی کشور عنوان کرد: میانگین سن کولبری ۳۰ تا ۴۰ سال است، اما در روستای هزارخانی از جوان ۱۸ ساله تا افراد مسن ۶۰ ساله به کولبری مشغول بودند.
به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت، کولبران روستای هزارخانی از راه معتمدین و شورایاری روستا شناسایی و تسهیلات اشتغال به آنها پرداخت شده است.
نیازی درباره اشتغال زایی بنیاد برکت برای کولبران در استان کردستان هم توضیح داد: در دو سال قبل ۲ هزار و ۶۵۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در چارچوب دستورالعمل «راه» (رشد اشتغال هدفمند کولبران) برای کولبران روستاهای استان کردستان بوجود آمده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت تصریح کرد: راه اندازی این ۲ هزار و ۶۵۰ طرح اشتغال زایی فراهم آمدن فرصت های کسب و کار را برای ۸ هزار کولبر و غیرکولبر به شکل مستقیم و غیرمستقیم به دنبال داشته است.
وی اضافه کرد: ۲ هزار و ۸۰۰ میلیاردریال حجم کل سرمایه گذاری جهت راه اندازی این تعداد فرصت شغلی برای کولبران استان کردستان است.


منبع:

1400/11/23
23:45:23
5.0 / 5
573
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Link website