مدفوع و ادرار سگ به طبیعت لطمه جدی می زند

مدفوع و ادرار سگ به طبیعت لطمه جدی می زند

لینک وبسایت: تحقیقات جدید نشان میدهد سگ ها با راه رفتن در منابع طبیعی بوسیله مدفوع و ادرار خود به محیط زیست لطمه جدی وارد می کنند بدین سبب پژوهشگران هشدار می دهند که این مساله می تواند بر تنوع زیست محلی تأثیر منفی بگذارد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی فیزورگ، پژوهشگران دانشگاه خنت در بلژیک تخمین زده اند که هر سال مدفوع و ادرار سگ بطور متوسط ۱۱ کیلوگرم نیتروژن و پنج کیلوگرم فسفر در هکتار به ذخایر طبیعی نزدیک شهر خنت در بلژیک اضافه می کند.
این پژوهشگران می گویند که مواد اضافه شده بوسیله این منبع کوددهی نادیده گرفته شده، قابل توجه است و می تواند برای تنوع زیستی و عملکرد اکوسیستم مضر باشد.
آنها تاکید کردند: برآورد مقدار نیتروژنی که توسط ادرار و مدفوع سگ ها وارد محیط زیست می شود، در مقایسه با کل نیتروژنی که در بیشتر مناطق اروپا بوسیله انتشار سوخت های فسیلی و کشاورزی اضافه می شود، بین پنج تا ۲۵ کیلوگرم نیتروژن در هکتار بوده که بسیار حائز اهمیت می باشد.
دکتر پیتر دو فرنه از دانشگاه گنت و نویسنده اصلی این تحقیق با اشاره به اینکه از مشاهده میزان بالای مواد مغذی ورودی سگ ها شگفت زده شده ایم، گفت: ورودی های نیتروژن جوی ناشی از کشاورزی، صنعت و ترافیک به درستی مورد توجه سیاست گذاران قرار می گیرند، اما سگ ها از این نظر کاملاً نادیده گرفته می شوند.
وی از مدیران خصوصاً متخصصان در حوزه اکوسیستم های کم مواد مغذی، خواست تا بر اثرات منفی کود سگ ها برای بازدیدکنندگان تاکید و آنها را تشویق کنند که مدفوع سگ هایشان را در طبیعت رها نکنند
مشروح این تحقیق در مجله British Ecological Society، Ecological Solutions and Evidence انتشار یافته است.منبع:

1400/11/23
12:19:54
5.0 / 5
550
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website