معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اعلام كرد

سفرای کشورهای عضو اکو و دبیرکل آن سازمان در بندر عباس حضور می یابند

سفرای کشورهای عضو اکو و دبیرکل آن سازمان در بندر عباس حضور می یابند

لینک وبسایت: معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از ادامه تلاشهای کشورهای عضو اکو جهت اجرای تصمیمات و سفارش های نشست اخیر سران این سازمان در عشق آباد آگاهی داد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، مهدی صفری در این ارتباط اظهار داشت: با همکاری وزارت امور خارجه، استانداری هرمزگان و دبیرخانه اکو مقرر است سفرای کشورهای عضو اکو در تهران به همراه دبیرکل این سازمان در اواسط اسفندماه جاری به بندرعباس سفر کرده و علاوه بر برگزاری نشست ماهانه خود در آن شهر و پیگیری اجرای تصمیمات نشست سران، از امکانات و تسهیلات لجستیکی و بندری این شهر بازدید می کنند.
صفری اشاره کرد: تعامل گسترده و هم افزایی با کشورهای همسایه همچون در زمینه حمل و نقل و ترانزیت در دستور کار دولت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و ارائه خدمات لجستیکی به کشورهای عضو اکو در بنادر جنوبی کشور نظیر بندر عباس و چابهار در دست برنامه ریزی است.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همین طور تصریح کرد: تقویت هرچه بیشتر خطوط مواصلاتی درخلال کشورهای عضو اکو از یک سو و بین منطقه اکو با مناطق پیرامونی همچون دستورالعملهای سران اکو در نشست اخیر خود در عشق آباد نیز می باشد. در همین ارتباط و با ابتکار ازبکستان (رئیس دوره ای اکو در سال 2022)، امسال بعنوان "سالِ تقویت مواصلات منطقه ای" نامگذاری شده است.
صفری همین طور از نشست 5 جانبه ای با حضور متخصصان حمل و نقل ریلی 5 کشور ترکمنستان، تاجیکستان، ترکیه، ازبکستان و جمهوری اسلامی ایران آگاهی داد که روز پنجشنبه 21 بهمن ماه به طور مجازی اجرا شد.
وی ادامه داد: هدف از این جلسه که به ابتکار ترکمنستان تشکیل شد بررسی امکان انتقال بار به طور چندوجهی (جاده و ریل) در راه تاجیکستان تا ترکیه بوسیله شبکه ریلی ازبکستان، ترکمنستان و ایران بود و ابعاد فنی آن مورد تبادل نظر قرار گرفت. مقرر است تبادل نظرها در نشستهای دیگری دنبال شود.
منبع:

1400/11/22
12:35:35
5.0 / 5
665
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , متخصص , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website