با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهموری؛

ظرفیت تولید ۱۰ میلیون قطعه بچه ماهی در سال برقرار شد

ظرفیت تولید ۱۰ میلیون قطعه بچه ماهی در سال برقرار شد

لینک وبسایت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعطای تسهیلات یک میلیارد و 700 میلیون تومانی زمینه های توسعه طرح کلان ملی تولید 10 میلیون قطعه بچه ماهی را در سال فراهم نمود.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، با ایجاد بانک مولد و تولید بچه ماهی در کشور ازطریق یک شرکت فناور فعال در حوزه پرورش ماهی ضمن تامین زنجیره امنیت غذایی، سالانه مقادیر قابل توجهی صرفه جویی ارزی رقم می خورد.
حسین یوسفی مدیرعامل این شرکت فناور اظهار داشت: کارهایی که برای این حلقه ها انجام می شود، در بخش مولدسازی و تکثیر بمنظور تامین لارو و در بخش نگهداری بچه ماهیان تا رسیدن به مرحله نرسری است.
وی اضافه کرد: پرواربندی در سیستم های پرورش ماهی که شامل سیستم مداربسته، پرورش ماهی در قفس های دریایی یا سیستم متراکم و نیمه متراکم استخرهای خاکی است، تا رسیدن به سایز مناسب جهت عرضه در بازار نیز از دیگر حلقه های اصلی زنجیره تولید ماهی بشمار می رود.
این فعال حوزه پرورش ماهی در ادامه ایجاد بانک مولد و تامین نهاده تولید را یکی از چالش های اساسی این صنعت دانست و اشاره کرد: مساله تامین نهاده علاوه بر بحث وابستگی، به جهت پیچیدگی های لجستیکی، مشکلات مضاعفی را تحمیل می کند که در این طرح، گام اول در ایجاد بانک مولد و تامین نهاده تولید برای قسمتی از بازار هدف برداشته شده است.
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یوسفی اظهارداشت: این مرکز پرورش ماهی از ظرفیت ۱۰ میلیون قطعه بچه ماهی در سال برخوردار شده است و هم اکنون پرورش ماهی در دریا و ساخت هچری ماهیان دریایی شروع شده است و تا راه اندازی چرخه تولید بچه ماهی به سه سال زمان نیاز است.
وی افزود: این معاونت با اعطای تسهیلات یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی، زمینه های توسعه این طرح کلان ملی فناوری را فراهم نمود.


منبع:

1400/11/20
22:10:38
5.0 / 5
452
تگهای خبر: آموزش , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Link website