از سوی معاونت علمی؛

طرح های مربوط به بیمه پهپادها حمایت می شوند

طرح های مربوط به بیمه پهپادها حمایت می شوند

لینک وبسایت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوان مربوط به بیمه پهپادها را منتشر نمود تا از طرح برتر در این عرصه حمایت کند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف توسعه و تسهیل خدمات پهپادی در کشور، فراخوان طرح بیمه پهپادها منتشر گردید تا شرکتی بیمه گذار پرداخت خسارات پهپادی را به عهده گیرد.
این فراخوان به دنبال این است تا همه پهپادهای غیر نظامی بدون سرنشین با کاربری های گوناگون، تحت پوشش طرح ‎های بیمه ای قرار گیرند. با توجه به این که هر روز کارکردهای جدیدی برای پهپادها تعریف می شود و این پرنده ها از اسباب بازی هایی برای سرگرمی به ابزارهای کاربردی تبدیل گشته اند؛ ارائه خدمات به کاربران آنها نیز باید توسعه یابد.
از آنجا که این محصولات به دلیلهای مختلفی چون تصادف، برخورد با زمین، نقص فنی و غیره گرفتار لطمه می شوند، لازم است که شرکتی بیمه گذار بعنوان نماینده بیمه، تامین خسارت های احتمالی را بپذیرد.
بر همین اساس گروه هوایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوانی برای اعلام آمادگی شرکتی بیمه گذار برای پوشش خسارت های این پرنده های بدون سرنشین اقدام نموده است.
توسعه و تسهیل گری خدمات پهپادی در کشور مهم ترین هدف انتشار این فراخوان است و بیمه گذاران تا ۷ اسفندماه سال ۱۴۰۰ برای مشارکت و اعلام آمادگی حضور در این طرح فرصت دارند. امروز این پرنده های بدون سرنشین یا همان پهادها، استفاده متداولی در صنعت و زندگی روزمره دارند و به سبب استفاده بالایی که دارند ثبت بیمه آنها بسیار ضروری می باشد.


منبع:

1400/11/19
12:01:24
5.0 / 5
458
تگهای خبر: ابزار , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Link website