ایستگاه بین المللی فضایی در سال 2031 روی زمین سقوط می کند

ایستگاه بین المللی فضایی در سال 2031 روی زمین سقوط می کند

لینک وبسایت: سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام نمود که می خواهد بقایای ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) را در اوایل سال 2031 و بعد از سپردن مسئولیت مدار پایین زمین به ایستگاه های فضایی تجاری بصورت کنترل شده در بخشی دور افتاده از اقیانوس آرام به نام «نقطه نمو» رها کند.


نقطه نمو دورترین نقطه از زمین در این سیاره است که بعنوان قبرستان فضاپیماها نیز شناخته می شود. خیلی از ماهواره های قدیمی و دیگر زباله های فضایی ازجمله ایستگاه فضایی روسیه به نام «میر» در سال ۲۰۰۱ در این منطقه سقوط کرده اند.
به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی یاهو نیوز، ناسا همین طور اعلام نمود که در آینده کارهای فضایی نزدیک به زمین توسط بخش تجاری هدایت می شود.
به گفته ناسا، طرح بازنشستگی ایستگاه بین المللی فضایی (ISS) نشان دهنده گذار به بخش تجاری برای کارهایی در مدار پایین زمین - منطقه فضای نزدیک به زمین- است.
فیل مک آلیستر مدیر فضای تجاری در مقر ناسا گفت: بخش خصوصی از نظر فنی و مالی با کمک سازمان فضایی آمریکا قادر به توسعه و اجرای ایستگاه های تجاری در مدار پایین زمین است. ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن درس های آموخته شده و تجربیات عملیاتی خود با بخش خصوصی هستیم تا به آنها در ایجاد مقاصد امن، قابل اعتماد و مقرون به صرفه در فضا کمک نماییم.
این گزارش یک ماه بعد از آن منتشر گردید که ناسا از تصمیم دولت بایدن برای افزایش طول عمر ایستگاه بین المللی فضایی از سال ۲۰۲۴ تا ۲۰۳۰ میلادی آگاهی داد.
به گفته مسئولان ناسا برای تمدید ماموریت تا این زمان، بخش آمریکایی ایستگاه فضایی حداقل باید از نظر سازه ای سالم باشد.
در همین حال، مقامات فضایی روسیه به ارزیابی عملکرد بخش روسی این ایستگاه ادامه می دهند و توجه ویژه ای به نشت هوا در ماژول خدماتی «زیوزدا» (Zvezda) دارند.
سازمان فضایی آمریکا اعلام نمود که اعضای ۱۵ کشور مشارکت کننده در این ایستگاه فضایی با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا اطمینان یابند که هیچ تهدیدی برای تمدید طولانی مدت ماموریت ISS وجود ندارد.
در همین حال این سازمان تاکید دارد که این ایستگاه نمی تواند برای همیشه دوام بیاورد.


منبع:

1400/11/17
14:01:22
5.0 / 5
604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Link website