با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی:

طراحی پلت فرم کنترل و مدیریت هوشمند کنتورهای گاز در کشور

طراحی پلت فرم کنترل و مدیریت هوشمند کنتورهای گاز در کشور

لینک وبسایت: یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و مشارکت چهارجانبه با چند شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات، کنترل گاز اکباتان و ایرانسل موفق به طراحی پلت فرم «کنترل و مدیریت هوشمند کنتورهای گاز» در کشور شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محسن ابوئی مهریزی، رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان درباب این پلتفرم که امروز در دانشگاه خاتم رونمایی گردید، اظهار داشت: در اواخر سال ۹۶ شرکت ملی گاز طی فراخوانی، از شرکتها بمنظور تولید محصولی برای کنترل و مدیریت هوشمند کنتورهای گاز دعوت به عمل آورد که شرکت ما نیز در این فراخوان شرکت کرده و موفق به عقد قرارداد شد. این محصول با آزمایش های انجام شده، با موفقیت تکمیل شده است.
وی درباب تفاوت هوشمندسازی کنتورهای گاز با کنتورهای برق و آب اظهار داشت: در پروژه هوشمندسازی کنتورهای گاز، ما به سبب استانداردهای بالای حفاظتی و امنیتی و نیز در دسترس نبودن برق ناچار هستیم از زمینه های ارتباطی مبتنی بر IoT استفاده کنیم؛ بدین سبب امکان استفاده از شبکه های موجود موبایلی که در سایر حوزه های اندازه گیری استفاده می شود، وجود ندارد.
ابوئی مهریزی افزود: ما از اوایل سال ۱۳۹۷، طی تفاهم نامه همکاری مشترک با شرکت کنترل گاز اکباتان که در همدان مستقر است و بستر ارتباطی NB-IoT شبکه ایرانسل، کار مشترکی را با این شرکتها شروع کردیم و این مجموعه تلاش می کند اکوسیستم هوشمندسازی در بخش اندازه گیری را به بهترین شکل پیاده سازی کرده و راه را برای ورود به سایر ورتیکال ها باز کند.
به گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی، ابوئی مهریزی بیان کرد: این مشارکت چهارجانبه بین شرکت ما و شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات و کنترل گاز اکباتان و ایرانسل منعقد شده و آمادگی داریم که بعد از تایید شرکت ملی گاز که مشتری نهایی آنست، محصول کنتورهای هوشمند گاز را در سطح مشترکین موردنظر کارفرما ارائه پیاده سازی نماییم.


منبع:

1400/11/14
23:56:35
5.0 / 5
458
تگهای خبر: آموزش , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Link website