پشتیبانی از کسب و کارهای نوپا از اهداف نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر است

پشتیبانی از کسب و کارهای نوپا از اهداف نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر است

به گزارش لینک وبسایت رئیس اتحادیه فن آوران الکترونیک و کامپیوتر شهرستان رشت با اشاره به برگزاری نمایشگاه فن آوران الکترونیک و کامپیوتر طی دهه فجر اظهار داشت: نمایشگاه ایتکس برمبنای رسالت خود به دنبال معرفی برندها و توسعه بازار استان و پشتیبانی از کسب و کارهای نوپا و متوسط است.


مجید زری دوست روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: آشنایی با توانمندی ها و فناوری های جدید، گسترش همکاری اقتصادی در زمینه فناوری، تبادل اطلاعات در مورد دستاوردهای و تحقیقات در حوزه فناوری اطلاعات و همین طور گفتمان سازی در مقولات راهبردی و یا عملیاتی در زمینه الکترونیک و کامپیوتر همچون اهداف برگزاری این نمایشگاه می باشد.
وی افزود: آشنایی با بازار فناوری ارتباطات(آی تی) گیلان جهت توزیع و فروش کالا و خدمات، ایجاد نمایندگی، پیشبرد فروش و دستیابی به بازار و مخاطب جدید، جلب سرمایه گذاری و توانمندسازی، معرفی ستاره های نوظهور و فعال استان در زیست بوم فناوری و پشتیبانی از فعالان در زمینه بازیهای الکترونیک استان از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه فن آوران الکترونیک و کامپیوتر در رشت است.
رییس اتحادیه فن آوران الکترونیک و کامپیوتر رشت با اعلان اینکه جذب سرمایه و ایجاد بسترسرمایه گذاری حائز اهمیت می باشد، اظهار داشت: رویداد ایتکس ۱۴۰۰ به دنبال ایجاد ارتباط صنعت با دانشگاه است که افرصت های شغلی را نیز در پی دارد.
زری دوست با اعلان اینکه طی سالهای قبل شیوع ویروس کرونا و شرایط اقتصادی سبب ضعیف شدن فعالان صنفی در این عرصه شده است، گفت: برگزاری نمایشگاه می تواند در تولیدات در این عرصه، بازار و رونق کسب وکار نقش مهمی را ایفا کند.
وی اضافه کرد: بااینکه الکامپ و ایتکس نکات مشترک زیادی با هم دارند اما به سبب برگزاری ایتکس توسط اتحادیه فناوران الکترونیک و کامپیوتر، رسته های بیشتری در این نمایشگاه می توانند حضور یابند و دامنه وسیع تری از فعالان این بخش را پوشش می دهد؛ ضمن اسنکه بخش فناوری باتوجه به گستردگی و حوزه های مختلف نیاز به برگزاری چنین نمایشگاهایی داشته و هر کدام می توانند در بخشهایی بصورت تخصصی تر فعالیت نمایند.
رییس اتحادیه فن آوران الکترونیک و کامپیوتر رشت اظهار داشت: در این نمایشگاه محصولاتی با موضوعات، آموزش، نرم افزار، اینترنت، شبکه، کالای دیجیتال، سیستم های امنیتی و حفاظتی، پرداخت الکترونیک، رمز ارز، اتوماسیون اداری، پنل های خورشیدی، بازیهای کامپیوتری، تولید ابزارآلات موسیقی ؛ نمایش و عرضه خواهند شد.
زری دوست از حضور چشم گیر استارت آپ ها در نمایشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: در نمایشگاه ایتکس فضای خاص و امکانات ویژه ای مانند حضور سرمایه گذاران کشوری پیش بینی شده است.
وی مطالبی همچون ایتکس تالکز ـ رویدادی پیرامون تبادل اطلاعات در مورد دستاوردهای و تحقیقات در حوزه فناوری اطلاعات و همین طور گفتمان سازی در مقولات راهبردی و یا عملیاتی در زمینه الکترونیک و کامپیوترـ، ایتکس استارز -رویدادی پیرامون معرفی ستاره های نوظهور و فعال استان در زیست بوم فناوری- ایتکس گیمز - ایتکس لگو -برگزاری مسابقات لگو در رده سنی ۸ تا ۱۲ سال در زمینه های مکانیک و رباتیک و برگزاری مسابقات بازیهای الکترونیک با نام جام قهرمانی رشت را از خاصیت های خاص این نمایشگاه برشمرد.
به گفته رئیس اتحادیه فن آوران الکترونیک و کامپیوتر رشت؛ نمایشگاه فن آوران الکترونیک و کامپیوتر از نوزدهم تا ۲۲ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی گیلان دایر می باشد.
منبع:

1400/11/12
12:32:17
5.0 / 5
598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Link website