تسلا متهم به پرت کردن حواس رانندگان شد

تسلا متهم به پرت کردن حواس رانندگان شد

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا خواهان دریافت اطلاعات بیشتری از شرکت خودروسازی تسلا در مورد نقش این شرکت در ایجاد حواس پرتی در رانندگان شده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از رویترز، تسلا متهم است که با فعال کردن قابلیت اجرای بازی از راه نمایشگر لمسی داشبورد تولیدات خود سبب حواس پرتی رانندگان و بیشتر شدن خطر تصادف کردن این افراد شده است.
اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا خواهان تحقیقات اساسی در این حوزه و دریافت اطلاعاتی در مورد بیشتر از ۵۸۰ هزار خودروی تسلا شده است تا مشخص شود این توانایی چه میزان در افزایش امار تصادفات تولیدات تسلا مؤثر بوده است.
پیش از این و در ماه دسامبر هم تسلا تحقیقاتی را در این حوزه و بر روی خودرو های مدل ۳، اس، ایکس و وای که از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ ساخته شده اند، انجام داده بود. بر اساس بررسی های اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا قابلیت مذکور معروف به بازی سرنشین باعث حواس پرتی رانندگان و افزایش ریسک تصادف آنها می شود.
قبلاً در این حوزه تحقیقاتی در ماه دسامبر هم به عمل آمده بود. قبلاً قابلیت مذکور تنها در صورت پارک بودن وسایل نقلیه فعال و در دسترس بود، اما بعد از مدتی در حین حرکت هم قابل استفاده شد. بعد از بالا گرفتن اعتراض ها تسلا این توانایی را مجدداً تنها در زمان پارک خودرو ها در دسترس قرار داد.


منبع:

1400/11/08
20:29:39
5.0 / 5
487
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website