واسط لوله سوخت ایران ساخت نیاز صنایع خودروسازی را برطرف کرد

واسط لوله سوخت ایران ساخت نیاز صنایع خودروسازی را برطرف کرد

یک شرکت دانش بنیان توانسته محصولی طراحی و تولید نماید که کاربرد آن برای اتصال مسیر بخارات بنزین به باک خودرو است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمید بابایی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه واسط لوله سوخت یک قطعه کاربردی در صنعت خودروسازی است، اظهار داشت: درگذشته این محصول تماماً وارداتی بود اما با بومی سازی آن، توانستیم نیاز صنعت خودروسازی را برطرف نماییم.
کاهش احتمال خطا
این محصول، مسیر لوله های سوخت خودرو ها را به هم اتصال می دهد و در راه بخارات بنزین قرار می گیرد؛ یکی دیگر از کاربردهای آن اتصال دادن لوله کنیستر به باک است.
از مزیت های این محصول میتوان به کاهش احتمال خطا و سهولت مونتاژ اشاره نمود، جنس این محصول پلیمر است و ازلحاظ ایمنی هم در سطح خوبی قرار دارد.
تمامی نمونه های خارجی این محصول در تست ضربه که برای واسط لوله سوخت تعریف شده، شکست خوردند اما نمونه داخلی توانسته این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارد.
صرفه جویی ارزی بالا و پیشگیری از واردات
واردات این محصول به دلیل قیمت بالا به صرفه نیست و محصول ایرانی توانسته تماماً نیاز این حوزه را تأمین کند.
واسط لوله سوخت ایران ساخت، صرفه جویی ارزی بالایی به همراه داشته و هم اکنون ۲۵ نفر به صورت مستقیم و در حدود ۱۰ نفر هم به صورت غیرمستقیم با این شرکت همکاری می کنند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به این که واسط لوله سوخت پلیمری نسبت به نمونه فلزی هزینه تعویض پایین تری دارد، اظهار داشت: در این شرکت علاوه بر واسط لوله سوخت، قطعات کاربردی دیگر مانند زانویی لوله سوخت، سه راهی رگلاتور و موارد دیگر طراحی و تولید می شود.


منبع:

1400/11/06
20:51:21
5.0 / 5
670
تگهای خبر: شركت , فناوری , كاربر , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website