صادرات ۳ آب شیرین کن خورشیدی به فیلیپین

صادرات ۳ آب شیرین کن خورشیدی به فیلیپین

لینک وبسایت: دبیر ستاد توسعه فناوری نانو از صادرات 3 آب شیرین کن خورشیدی که توسط پژوهشگران شرکتهای دانش بنیان و فناوری نانو به تولید رسیده به فیلیپین آگاهی داد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، سعید سرکار در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای حوزه نانو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام این محصولات با حمایت مستقیم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ثمر رسیده است.
به گفته دبیر ستاد نانو، این محصولات طرح های مازادی بوده که معاونت علمی و فناوری در امتداد توسعه فناوری نانو بودجه ای جداگانه تخصیص داده است.
وی اضافه کرد: هدف از این کار رسوخ فناوری نانو به صنایع مختلف و حل مشکلات و چالش های صنعتی است.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اعلان اینکه خیلی از محصولاتی که در این نمایشگاه وجود دارد در زمینه واردات با چالش مواجهند، اظهار داشت: این محصولات به سبب قیمت گزاف یا تحریم ها قابل واردات به کشور نبودند بدین جهت توسط پژوهشگران کشور به تولید رسیدند.
سرکار اضافه کرد: نمونه های ایرانی این محصولات آماده ورود بازار بوده و می تواند کارایی و رقابت پذیری محصولات ایرانی را ارتقا دهد.
وی با اشاره به این که تعدادی از این محصولات قبل از ورود به بازار داخلی به کشورهای دیگر صادر شده اند، اظهار داشت: سه دستگاه آب شیرین کن خورشیدی هفته گذشته به فیلیپین صادر گردیده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو افزود: این محصول می تواند کاربرد بسیاری در آفریقا داشته باشد که شبکه برق گسترده و توسعه یافته ندارند.

سرکار اضافه کرد: ظرفیت های بسیار بالایی در کشور وجود دارد و این حوزه به توجه بیشتری نیاز دارد.
وی اظهار داشت: اعتقاد داریم بودجه معاونت علمی باید ۲۰ هزار میلیارد تومان در سال باشد.


منبع:

1400/10/27
22:57:08
5.0 / 5
582
تگهای خبر: دستاورد , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website