رئیس مركز راهبردی فناوری های همگرا :

درحال شناسایی متخصصان حوزه همگرا هستیم

درحال شناسایی متخصصان حوزه همگرا هستیم

به گزارش لینک وبسایت رئیس مرکز راهبردی فناوری های همگرا با اشاره به اینکه تلاقی فناوری های نانو، بیو، علوم شناختی و IT می تواند منجر به تولید سامانه های جدید شود، اظهار داشت: درحال شناسایی متخصصان حوزه همگرا هستیم.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مرکز راهبردی فناوری های همگرا، دکتر علی محمد سلطانی، اظهار داشت: یکی از برنامه های این مرکز و محققان حوزه فناوری همگرا تجاری سازی محصولات این حوزه است.
سلطانی اظهار داشت: ما هم اکنون با فناوری های همگرا بعنوان حقیقت قطعی روبرو می باشیم. حدودا همه محصولات جدید و نوآورانه حاصل همگرایی فناوری ها، همچون انبیک هستند. این ترکیب فناوری ها فرصت های جدیدی خلق می کند و ما شاهد محصولات جدید حاصل این همگرایی ها هستیم.
به گفته وی، در انقلاب صنعتی چهارم و حتی پنجم هم ما شاهد همگرایی فناوری ها هستیم و به ندرت میتوان محصولی تنها از یک فناوری مشاهده کرد.
سلطانی اضافه کرد: در مرکز همگرا، اصطلاحی به نام نقاط همگرایی را تعریف کردیم که تلاقی فناوری های نانو، بیو، علوم شناختی و IT است. در واقع می توان با استفاده از این تکنولوژی ها سامانه هایی در حوزه های مختلف به تولید رساند.
رئیس مرکز فناوریهای همگرا با اشاره به اینکه ما در حوزه های مختلف سلامت، پزشکی، امنیت و حتی صنعت خودرو هم شاهد این سامانه ها هستیم، اظهار داشت: در کشور ما این سامانه ها مورد توجه بوده و استارت آپ هایی هم در این عرصه وارد شده اند.
وی با تکیه بر این که هم اکنون ما درحال شناسایی متخصصانی هستیم که در بخش توسعه محصول مشغول به کار هستند، اظهار داشت: با عنایت به اینکه حوزه های زیستی بسیار وسیع است، ما امیدواریم در سالهای آتی شاهد توسعه محصولات جدید این حوزه در کشور باشیم.


منبع:

1400/10/25
14:01:48
5.0 / 5
578
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website