منسوج ایرانی ضدویروس نامزد جایزه بهترین محصول موسسه فیلتراسیون کانادا شد

منسوج ایرانی ضدویروس نامزد جایزه بهترین محصول موسسه فیلتراسیون کانادا شد

منسوج ضدویروس تولید ایران، نامزد دریافت جایزه بهترین محصول از دید موسسه فیلتراسیون واترلو (Waterloo Filtration) کانادا شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، موسسه فیلتراسیون واترلو (Waterloo Filtration Institute) با هدف معرفی فناوری های پیشرو در صنعت فیلتراسیون، مبادرت به برگزاری کنفرانس سالانه با حضور شرکت های مطرح و فعال در این عرصه می کند.
فناوری منسوجات ضدویروس کرونای زینکوتک (Zincoatech) شرکت ایرانی نیز نامزد دریافت جایزه­ بهترین محصول سال از دید این موسسه شد. این کنفرانس با حضور ۲۵ محصول فناورانه از هفت کشور با موضوع “فناوری های پیشرو در صنعت فیلتراسیون در دوره پسا کرونا” در ایام هفتم و هشتم دسامبر سال ۲۰۲۱ در کشور کانادا اجرا شد. این شرکت بعنوان تنها نماینده ایران و منطقه خاورمیانه در این کنفرانس با معرفی فناوری هوشمند زینکوتک توانست توجه شرکت کنندگان و داوران این برنامه را به خود جلب نماید.
محصول نانوفناورانه تولید شده توسط این شرکت، از قابلیت پوشش دهی روی انواع منسوجات برخوردارست. بعنوان مثال از آن می توان برای ایجاد خاصیت ضدویروسی، ضدباکتریایی و ضدقارچی در انواع پوشاک، لایه های ماسکهای تنفسی، گان و لباس های بیمارستانی، ملحفه، مبلمان، فرش، فیلتر سیستم های تهویه مطبوع و مصارف صنعتی بهره برد.
بر اساس نتایج ارائه شده توسط آزمایشگاه های همکار وزارت بهداشت، این محصول علاوه بر اثبات عملکرد در مقیاس آزمایشگاهی و نیمه صنعتی روی ماسکهای تنفسی، توانایی غیرفعال کردن و از بین بردن ویروس کرونا برمبنای استاندارد ملی ایران و فعالیت ضدباکتریایی روی باکتری های S.aureus و Klebsiella، pneumoniae برمبنای استاندارد ملی ایران را دارد و اکنون طبق اعلام ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مجوزها و تاییدیه های مورد نیاز برای تولید صنعتی این محصول در دست اقدام است.
از جمله مزیت رقابتی این محصول فناورانه نسبت به محصولات موجود، امکان تولید صنعتی با فناوری بومی و مقرون به صرفه، امکان پوشش دهی آسان بر انواع منسوجات، کف پوش ها و دیوارپوش ها است.
از جمله مزایای دیگر این محصول می توان مقاومت نانوپوشش اعمال شده در استفاده های مکرر روزانه و همین طور لطمه نرساندن به محیط زیست و سلامت انسان را بیان کرد. همین طور امکان استفاده از این فنآوری علاوه بر ماسکهای ضدویروس در کاربردهای گوناگون نظیر فیلترهای تهویه مطبوع بیمارستانی، مدارس، وسایل نقلیه عمومی و منازل وجود دارد.

1400/10/24
12:05:00
5.0 / 5
475
تگهای خبر: آموزش , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Link website