رئیس صندوق نوآوری مطرح كرد؛

پتانسیل شرکتهای دانش بنیان در حل چالشهای صنعت بیمه

پتانسیل شرکتهای دانش بنیان در حل چالشهای صنعت بیمه

به گزارش لینک وبسایت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان می توانند مشکلات و چالشهای صنعت بیمه را مرتفع کنند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، دکتر علی وحدت امروز در رویداد تبادل فناوری صنعت بیمه که بصورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اعلان اینکه هم اکنون پس از ۱۱ سال، ۶۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می نمایند، اظهار داشت: حالا در مرحله ای هستیم که اکوسیستم نوآوری شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها، شتابدهنده ها، صندوق های تامین مالی در کشور به وجود آمده است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به این رویداد که در زمینه بیمه است، اظهار داشت: صندوق در زمینه توسعه فناوری صنعت بیمه عقب است؛ طی یکی دو سال اخیر تحولات جدی در این صنعت به وجود آمده ولی کماکان مشکلات و چالش هایی گریبانگیر صنعت بیمه است.
به گفته وحدت، هم اکنون حداکثر استفاده صنعت بیمه از شرکت های دانش بنیان در بخش کوچک فروش بیمه است.
رئیس صندوق نواوری و شکوفایی اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان می توانند در دو حوزه به صنعت بیمه خدمات رسانی کنند که یک حوزه آن رفع نیازهای صنعت بیمه در حوزه هایی چون کاهش هزینه ها و افزایش راندمان است. شرکتهای دانش بنیان توانایی رفع چالش های صنعت بیمه را دارند.
وی با تاکید بر این که دانش بنیان ها می توانند در توسعه بازار صنعت بیمه موثر و قوی عمل کنند، اظهار داشت: مسیر موفقیت صنعت بیمه چه در زمینه کاهش هزینه ها و چه در توسعه بازار از شرکت های دانش بنیان و نهادهای سیاستگذار عبور می کند. حوزه های علم و فناوری می توانند در توسعه بیمه موثر باشد ولی ما اصراری نداریم که این شرکتها در زمینه فروش بیمه وارد شوند.
وحدت با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در رسیدن سهم شرکت های دانش بنیان در GDP به میزان ۵ درصد، اظهار داشت: هم اکنون میزان فروش شرکت های دانش بنیان ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است که در افق ۱۴۰۴، باید سهم این شرکتها از GDP به ۵ درصد برسد و این شرکتها برای گردش مالی خود نیاز به ابزاری به نام بیمه دارند تا بتوانند محصولات خودرا در صنایع مختلف ارائه دهند؛ امیدواریم که این رویداد نقطه آغازی برای نفوذ فناوری در صنعت بیمه باشد.
رئیس صندوق نواوری و شکوفایی درباب «قانون جهش تولید دانش بنیان» اظهار داشت: حالا این قانون در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و کلیات آن به جز یک بند تصویب شده است.
در ادامه سیاوش ملکی فر معاون توسعه نواوری صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه این صندوق مولود تصویب قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان بوده است، اظهار داشت: با برگزاری رویدادهای تبادل فناوری در زمینه های مختلف، ۵۵ قرار داد فناورانه بیش از ۶۹۰ میلیارد تومان منعقد شده است.
وی با اعلان اینکه بصورت کلی ۲هزار و ۳۲ نیاز فناورانه در این رویدادها به شرکت های دانش بنیان ارائه شده است، اظهار داشت: یکی از این رویدادها که امروز انجام شد رویداد صنعت بیمه است که در این رویداد ما با همکاری بیمه مرکزی و ۷ شرکت بیمه، ۱۷ نیاز فناورانه در این عرصه را شناسایی و استخراج کردیم.
ملکی فر اشاره کرد: ۶۰۰ شرکت دانش بنیان توانمند در زمینه بیمه شناسایی شدند اما طی فراخوانی که داشتیم در نهایت ۱۸۱ درخواست مذاکره از طرف ۷۰ شرکت به ما ارسال شد و این عدد یعنی ۷۰ شرکت توانمند در کشور وجود دارد که می توانند نیازهای صنعت بیمه را مرتفع کنند.
در حاشیه این رویداد ۳ قرارداد و دو تفاهم نامه بین شرکت های بیمه و دانش بنیانها منعقد شد.۳ قرارداد با موضوعات «دریافت سرویس api در جهت ارائه سرویس تعیین مقصر حادثه بیمه شخص ثالت»، «استفاده از سرویس کارشناسی مجازی بازدید اولیه در فضای ابری» و « انتفاع از محصول نرم افزاری سامانه هوشمند مدیریت دفتر کار نمایندگان» بود. همین طور ۲ تفاهم نامه با موضوعات «تولید، طراحی و پیاده سازی خدمات و محصولات نوین مبتنی بر تکنولوژی وشرایط اختصاصی پیوست» و «کشف تقلب در زمینه بیمه های اتومبیل و درمان» به امضا رسید.

1400/10/21
15:46:04
5.0 / 5
539
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Link website