برق رسانی بنیاد برکت به 110 روستای محروم کشور

برق رسانی بنیاد برکت به 110 روستای محروم کشور

به گزارش لینک وبسایت معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت اظهار داشت: در قالب 11 طرح برق رسانی این بنیاد 110 روستای محروم در استانهای خوزستان، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، کرمان و یزد از نعمت برق برخوردار شدند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از ستاد اجرائی فرمان امام(ره)، محمد مهجوری اعتبار هزینه شده برای برق رسانی به این ۱۱۰ روستا را ۴۸۷ میلیاردریال اعلام نمود و گفت: این طرح ها به همت بنیاد برکت و با مشارکت گروههای جهادی و شرکت های برق منطقه ای و توزیع برق اجرائی شد.
وی افزود: این طرح های برق رسانی شامل راه اندازی شبکه توزیع برق، تهیه و تکمیل نیروگاه های خورشیدی، راه اندازی خط و کلیدخانه ۱۳۲ کیلوولت و راه اندازی ایستگاه ۱۳۲ کیلوولت است.
مهجوری اشاره کرد: طرح های عمرانی و زیربنایی برکت شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، راه اندازی پل، راه سازی، آب رسانی و برق رسانی است.
معاون عمرانی بنیاد برکت در تشریح کارهای عمرانی و زیربنایی این بنیاد اظهار داشت: بنیاد برکت ساخت و تکمیل ۵۷ هزار طرح عمرانی و زیربنایی را در دستور کار خود دارد که از این تعداد تا حالا بیش از ۴۲ هزار طرح تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
مهجوری اشاره کرد: این بنیاد علاوه بر ایجاد نهضت اشتغال زایی با هدف محرومیت زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور بعنوان رسالت و ماموریت اصلی خود، کارهای گسترده ای را نیز در زمینه های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد.
وی اشاره کرد: بنیاد برکت همین طور تا اختتام امسال پروسه بهره برداری از ۱۷ هزار و ۴۳۲ طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی، بیمارستان، پایگاه سلامت، خانه و مرکز بهداشت، مسکن محرومین و آب رسانی روستایی را به انتها می رساند.
معاون عمرانی بنیاد برکت اشاره کرد: بیش از چهار هزار و ۵۰۰ روستا در سراسر کشور زیر پوشش کارهای عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت قرار دارند.


منبع:

1400/10/19
22:19:58
5.0 / 5
446
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website