هنگام تردد در خیابان؛

گجت پوشیدنی با فناوری خودران نابینایان را راهنمایی می کند

گجت پوشیدنی با فناوری خودران نابینایان را راهنمایی می کند

به گزارش لینک وبسایت یک گجت پوشیدنی دوطرفه ساخته شده که با تاکید بر فناوری خودرو های خودران افراد نابینا را هنگام تردد در خیابان های شهر راهنمایی می کند.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، خودرو های خودران به صورت معمول از دوربین هایی برای پیشگیری از برخورد با یکدیگر یا عابران پیاده استفاده می نمایند. استارت آپ سوئیسی این گجت پوشیدنی را ابداع کرده که روی شانه ها قرار می گیرد و به صورت بی سیم به یک هدفون طرف ثالث متصل می شود.
این شرکت سفارش می کند کاربران از نوع هدفون هایی با قابلیت هدایت استخوانی (bone conduction) استفاده کنند تا گوش های کاربران باز بماند و آنها بتوانند سروصدای محیط را بشنوند. دو دوربین مادون سرخ ۳ بعدی جلوی گجت ثبت شده که چشم اندازی ۱۷۰ درجه ای از خیابان پیش روی کاربر فراهم می آورد. از طرفی یک نرم افزار مجهز به هوش مصنوعی هم در میکروپردازشگرهای دستگاه یکپارچه شده و قادر به شناسایی ۱۰ نوع شی متحرک و ثابت در تصاویر ویدئویی است. بدین سان سیستم با ردیابی مسیر این اشیا یا کاربر خطر برخورد را تعیین می کند. اگر پیشبینی شود برخوردی در این حوزه رخ می دهد، به وسیله سیگنال صوتی در هدفون ها به کاربر اخطار داده می شود. بعنوان مثال اگر مانع در سمت چپ کاربر باشد، سیگنالی در گوش چپ او شنیده می شود. همینطور میتوان از این گجت پوشیدنی برای مسیریابی مبتنی بر جی پی اس هم استفاده نمود. سیگنال های مختلفی به کاربر نشان می دهند چگونه و در چه جهتی حرکت نماید. یک مرتبه شارژ باتری لیتیوم یونی گجت ۹۰۰ گرمی برای ۶ ساعت استفاده کافی است. البته کاربر نابینا باید گجت را همراه عصای سفید استفاده نماید و این ابزار جایگزین آن نمی گردد. این شرکت الان تصمیم دارد با کمک داوطلبان نسخه فعلی گجت پوشیدنی را در دنیای واقعی آزمایش کند.

1400/10/15
20:31:42
5.0 / 5
626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Link website