رئیس سازمان انرژی اتمی:

سازمان انرژی اتمی آماده همکاری با جهاد دانشگاهی است

سازمان انرژی اتمی آماده همکاری با جهاد دانشگاهی است

به گزارش لینک وبسایت رییس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: سازمان انرژی اتمی که یک سازمان پژوهش محور بنیادی است، آمادگی دارد با جهاد دانشگاهی کار مشترک انجام دهد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد اسلامی عصر چهارشنبه پس از بازدید از نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی یکی از ذخایر راهبردی کشور است که در انقلاب اسلامی باید آنرا دنبال می کردیم. این که بتوانیم کشور را در همه ابعاد تقویت کرده و در راه پیشرفت قرار دهیم و به تراز جهانی برسانیم، این تنها در پرتو استقلال به وجود می آید و با کار علمی و پژوهش میسر نیست.
رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: کسانی که این ایمان قلبی دارند، همیشه از اول پیروزی انقلاب تاکنون، خستگی ناپذیر این کار را انجام داده و معنا کردند که باید از همه آنها چه کسانی که شهید شدند و چه کسانی که الان هستند، تشکر و قدر نماییم.
معاون رییس جمهور افزود: موضوع مهم داشتن یک چشم بینا و یک گوش شنوا است. به جهت اینکه این مسئله ها و دغدغه های ملی و نیازهای جامعه شناسایی شود، نیازمند اندیشه درست و سازماندهی کار آمد، اقدامات واقعی و عملی بدون شعار و هیاهو است تا بتواند قابلیتی بوجود آورد و این زنجیره ارزش در پرتو دانش و برمبنای نتایج تحقیقات می تواند به تولید ثروت به وسیله دانش بیانجامد.
اسلامی با اعلان اینکه من ارتباطات دیرینه ای از بدو پیروزی انقلاب تا حالا با مجموعه جهاد دانشگاهی داشتم، اضافه کرد: آن چیزی را که امروز در نمایشگاه ارائه شده را مشاهده کردم؛ خدا را شاکر هستم که در همه زمینه ها و در همه رشته ها جهاد دانشگاهی توتنسته است، نقش اساسی و بنیادی را که به آنها مربوط می شود را ایفا کند.
وی گفت: اعلام می کنم که سازمان انرژی اتمی که یک سازمان پژوهش محور بنیادی است، آمادگی دارد با جهاد دانشگاهی کار مشترک انجام دهد و صنعتگران ما و جامعه صنعتی و پژوهشی و سرمایه گذاران بتوانند از این فرصت ارائه شده که اینجا صورت گرفته بهره مند شود نتایج تحقیقات بتواند به توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور کمک نماید.
رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه اظهار داشت: سازمان انرژی پروسه توسعه کاربرد پرتوها در زمینه محیط زیست، کشاورزی و حوزه صنعت برنامه ریزی وسیعی را آغاز نموده است و امیدواریم بتوانیم با ایجاد قطب های صنعتی و با مشارکت بخش خصوصی، تاثیرگذاری خودرا از پیش از کاشت در نهادها تا در راه فرآوری و رساندن به کانون های مصرف به نتیجه برسانیم. این برنامه ای است که در سطح کشور شروع خواهد شد و ما برای نخستین بار در گستره وسیعی فناوری هسته ای را برای بهبود بخشی به کیفیت تولیدات غذایی و صنعتی به کار می گیریم و مردم از آن بهره مند خواهند شد.

1400/10/09
13:37:20
5.0 / 5
508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website