محفظه سنجش شرایط محیطی تولید شد

محفظه سنجش شرایط محیطی تولید شد

به گزارش لینک وبسایت محققان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند محفظه سنجش شرایط محیطی را که یک محصول راهبردی و مورد نیاز خیلی از صنایع است، در حجم ها و قابلیت های مختلف تولید و عرضه کنند.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، احسان مهدوی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: چمبر تست شرایط محیطی به محفظه ای اطلاق می شود که توانایی آزمایش در پارامترهای دما و رطوبت را به صورت جداگانه یا هم زمان دارد. محققان شرکت موفق شدند این محصول را که مورد نیاز خیلی از صنایع است در حجم ها و قابلیت های مختلف تولید و نیاز بازار را تأمین کنند.
وی بیان نمود: چمبر یا محفظه های تست شرایط محیطی به صورت مصنوعی شرایط خاص موردنظر را برای نمونه آزمایشگاهی شبیه سازی می کند تا بتوان با اطمینان خاطر بیش تری از آن محصول در یک شرایط خاص محیطی استفاده نمود.
مهدوی افزود: همینطور با استفاده از چمبر تست محیطی میتوان میزان دوام، کارایی، سازگاری و صدمه پذیری محصولات و تجهیزات را در شرایط غیرمنتظره و غیرمتعارف محیطی بررسی و ارزیابی کرد تا ریسک سرمایه گذاری به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: کاربرد این محصول در آزمایشگاه های کنترل کیفی و تضمین کیفیت، آزمایشگاه های استاندارد و کالیبراسیون، آزمایشگاه های تحقیقاتی برای انجام انواع تست های پایداری و شبیه سازی شرایط دما و رطوبت است.
وی اضافه کرد: چمبر تست شرایط محیطی در حجم های مختلف تولید می شود و دامنه کاربردی وسیعی دارد که میتوان از آن در حوزه داروسازی، آزمایشگاه، صنعتی، خودروسازی، فولاد و متالوژی، ذوب، نظامی و هوا و فضا استفاده نمود. همینطور این شرکت قابلیت ساخت این دستگاه را به صورت نفررو یا خودرو رو دارد.
مهدوی تصریح کرد: محققان این محصول را با قابلیت رنج وسیعی از دامنه دمایی تولید کردند و چمبرهای -۸۰ درجه تا +۲۰۰ درجه سانتی گراد ساختند. تابحال بیشتر از ۱۱۰ مدل از این محصول طراحی شده است.
این فناور اظهار داشت: بحث دامنه های دمایی و دامنه رطوبت قابل دستیابی را به طورکلی از ۵ تا ۹۸ درصد در داخل دستگاه ها قابلیت شبیه سازی داریم. این محصول صرفه جویی ارزی قابل توجهی به همراه داشته و همینطور پاسخگوی نیاز خیلی از صنایع کشور است.
مهدوی تصریح کرد: دستگاه شوک چمبر دمایی نوع پیشرفته چمبرهای دمایی است و از قابلیت ایجاد شوک های دمایی برای کاهش بیشتر از ۲۰۰ درجه دمایی در دقیقه برخوردار می باشد. این دستگاه محصول را از یک محیط بسیار سرد کنترل شده به محیط بسیار گرم کنترل شده می برد و همینطور این کار به صورت بالعکس انجام می دهد و این یک آزمون حیاتی برای بعضی از قطعات و لوازم صنعتی و غیر صنعتی است.
وی اظهار داشت: تلاش شده تا حد امکان برای تولید این محصول از قطعات داخلی استفاده گردد.

1400/10/05
23:24:48
5.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Link website