در یك شركت دانش بنیان ؛

نسل جدید پارچه هوشمند ساخته شد

نسل جدید پارچه هوشمند ساخته شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نسل جدید پارچه ها یا گرمکن های هوشمند شدند که می تواند دمای بدن را ثابت نگه دارد.علی قره خانی مدیر فنی و عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان به خبرنگار مهر در مورد محصول جدید این شرکت اظهار داشت: امروزه سنسورها و مدارها را میتوان مستقیماً بر روی سطوح منعطف تولید کرد.
وی با اشاره به اینکه ازاین رو موفق شدیم چنین سنسورهایی را در جهت تولید گرمکن ها یا پارچه های هوشمند به تولید برسانیم، اظهار داشت: از این پارچه های هوشمند یا گرمکن ها میتوان در خیلی از موارد برای گرم کردن بهره برد.
به گفته قره خانی، دانش فنی و تکنولوژی ساخت گرمکن های پارچه ای را بدست آوردیم که با انعطاف پذیری بالا و وزن کم می تواند در کیسه خواب، کریر کودک و کلیه لباس ها مورد استفاده قرار بگیرد.
وی اضافه کرد: این گرمکن های نانویی، محدودیت حرکتی برای افراد ایجاد نمی کند و نمونه ای از پارچه های هوشمند محسوب می شوند که به منظور ایجاد حس گرما برای کلیه لباس ها کاربرد دارد.
مدیر فنی و عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان با تکیه بر این که گرمکن کمری منعطف و پارچه ای ساخته شده در این شرکت، ظرف چند ثانیه پس از اتصال به پاور بانک آغاز به گرم شدن می کند، اظهار داشت: این محصول یک پدیده گرمایش شخصی برای راحتی در هر زمان و هر مکان است.
وی افزود: همینطور از این گرمکن ها برای رفع گرفتگی عضلات، گرم و آرام بودن در دوران قاعدگی استفاده می شود.
قره خانی افزود: این گرمکنهای کمری با تکنولوژی نانو ساخته شده است که قابلیت ثابت نگه داشتن دمای بدن بدون استفاده از کنترل کننده های دیگر را دارد.
وی با تکیه بر این که این گرمکن قابل شستشو است، تصریح کرد: این محصول ساخته شده در شرکت مجهز به تنظیم کننده گرما است.
مدیر فنی و عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به خصوصیت های این گرمکن های نانویی اظهار داشت: سبک، با دوام، منعطف، کم مصرف، قابلیت اتصال به پاور بانک، گرم شدن در چند ثانیه از خصوصیت های این گرمکن ها به حساب می آید.
قره خانی تصریح کرد: قابلیت ولتاژ ۵ ولت و گرمایش سطح وسیع با قابلیت شست و شو از دیگر خصوصیت های این گرمکن ها به حساب می آید.
مدیر فنی و عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان افزود: این گرم کن یک پد گرمایشی شخصی برای راحتی در هر زمان و مکان است که می تواند برای رفع درد دوران قاعدگی مورد استفاده قرار گیرد.


منبع:

1400/10/04
12:12:22
5.0 / 5
672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website