با موشك فالكون ۹؛

هدایای کریسمس و پروژه های علمی به ایستگاه فضایی پرتاب شد

هدایای کریسمس و پروژه های علمی به ایستگاه فضایی پرتاب شد

لینک وبسایت: اسپیس ایکس دیروز  یک موشک فالکون 9 را به فضا فرستاد. این عملیات سی و یکمین پرتاب موشک امسال و در کل صدمین فرود موفقیت آمیز قسمت دوم این شرکت است.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایندپندنت، طی این عملیات یک موشک دو قسمتی فالکون۹ برای تامین ذخایر ایستگاه فضایی بین المللی از مقر فضایی کندی در کیپ کاناورال ایالت فلوریدا به فضا پرتاب شد.
موشک پیش از طلوع آفتاب ( به وقت آمریکا) پرتاب شد و همراه خود کپسول دراگونی حامل بیش از ۶۵۰۰ پوند ذخایر، پروژه های علمی و هدایای کریسمس برای ۷ فضانورد ماموریت Expedition۶۶ را به فضا برد.
چند دقیقه بعد از پرتاب، قسمت اول موشک بطور مستقیم روی پهپاد کشتی اسپیس ایکس فرود آمد. سارا واکر مدیر عملیات اسپیس ایکس طی عملیات پرتاب اظهار داشت: استفاده مجدد از بوسترها به دفعات مکرر برای کاهش هزینه پروازهای فضایی بسیار مهم می باشد. بازیافت صدمین قسمت موشک یک نقطه عطف دراین زمینه است و ما بسیار هیجان زده هستیم. البته بوستری که در موشک این عملیات استفاده شده، جدید بوده است. اما چند روز قبل یک بوستر اسپیس ایکس برای یازدهمین بار به فضا پرتاب و بازیافت شد. مقرر است کپسول دراگون امروز بطور خودکار به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شود.


منبع:

1400/10/03
11:00:08
5.0 / 5
496
تگهای خبر: بین المللی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website