یک محصول دانش بنیان با منشای جلبک دریایی در یزد رونمایی گردید

یک محصول دانش بنیان با منشای جلبک دریایی در یزد رونمایی گردید

یک محصول لوازم آرایشی و بهداشتی با منشای جلبک دریایی تولید یکی از شرکتهای دانش بنیان یزد روز یکشنبه در مراسمی با حضور برخی از مسؤلان محلی و کارشناسان این حوزه رونمایی گردید.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیر زیست، فناوری و سیستم های پیشرفته پارک علم و فناوری یزد در این مراسم اظهار داشت: در تولید این محصول از فرآورده دریایی استفاده شد که در حوزه پزشکی کمتر به این مورد توجه می شود.
عباس باغی ارزش افزوده محصول را از دیگر مزایای آن یادکرد و اظهار داشت: محصول لوازم آرایشی و بهداشتی به علت ارزآوری با قیمت های بالا وارد بازار می شود.
به گفته وی کارشناسان در تولید این محصول از فرآورده های داخلی استفاده کردند، محصول آرایشی و بهداشتی که از خارج وارد می شود به دلیل استفاده از برخی ترکیب های شیمیایی عوارض جانبی برای مصرف کنندگان به همراه دارد.
باغی اضافه کرد: بخش زیست فناوری پارک علم و فناوری یزد در حوزه های مهندس پزشکی، دارویی، تولید محصول آرایشی و بهداشتی، پلیمر، نفت و گاز فعال است و حدود ۹۸ شرکت زیرمجموعه این پردیس قرار دارد که گردش مالی این شرکت ها ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان است.
همچنین مدیرعامل شرکت دانش بنیان مورد اشاره با اشاره به اینکه این واحد در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی از سه سال قبل فعالیت خویش را در پارک علم و فناوری یزد واقع در کارخانه قدیم اقبال یزد آغاز کرد، خاطرنشان کرد: محصولی که امروز رونمایی گردید، ضد چروک، آب رسان و ضد لک است که در تولید آن از جلبک دریایی استفاده کردیم.
الهام نوربالا با اشاره به اینکه این شرکت تولید کننده جلبک دریایی از سال ۱۳۹۵ است، اضافه کرد: واحد مورد اشاره در زمینه های مختلف همچون جلبک دریایی بخصوص در تهیه محصول آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست فعالیت دارد.
وی تصریح کرد: برای تولید محصول مورد اشاره حدود ۲ سال زمان صرف و تمامی مواد اولیه آن از داخل کشور تهیه و تأمین شد، هرچند محصول مورد اشاره مشابه خارجی دارد، اما استفاده از جلبک دریایی بعنوان یک کار تخصصی در انحصار این شرکت دانش بنیان قرار دارد.
خانم نوربالا، افزود: الان این شرکت چهار محصول دیگر در دست تهیه دارد و مجوز سیب سلامت را هم دریافت کرد که بزودی رونمایی می شود و در شرایط کنونی تولید یک محصول کاری دشوار می باشد امیدواریم از تولید کنندگان در کشور حمایت لازم صورت گیرد.
در شرکت مورد اشاره ۱۹ نفر فعالیت دارند که از این تعداد ۱۶ نفر زن و بقیه مرد هستند.
همچنین رئیس پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: الان ۳۳۵ شرکت دانش بنیان در مجموعه پارک مستقر است و حدود ۵۰ شرکت تولیدی هم در شهرک صنعتی استان یزد فعالیت دارد.
محمدمهدی لطفی اضافه کرد: به صورت متوسط سالانه یک سوم محصول جدید به تولید این شرکت ها یعنی ۱۰۰ محصول جدید اضافه و به بازار عرضه می شود.
وی تصریح کرد: این شرکت ها در زمینه های فناوری، زیست فناوری، بیوتکنولوژی، طراحی قطعات، ماشین آلات، علوم انسانی و هنر فعالیت دارد.
لطفی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری یزد در زمینه های مختلف از شرکتهای دانش بنیان حمایت می کند افزود: شرکتهای که در دوره پیش رشد و رشد هستند پس از پذیرش در پارک حدود ۱۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به آنها پرداخت می شود.
رییس پارک علم و فناوری یزد ادامه: همینطور تسهیلات با نرخ ۱۰ درصد از جانب صندوق پژوهش و فناوری پارک به آنها اعطا می شود.
فرماندار یزد هم با استقبال از فعالیت شرکتهای دانش بنیان در تولید محصولات مختلف در مرکز استانگفت: از این شرکت ها باید حمایت های لازم صورت گیرد.
سید محمدرستگاری اضافه کرد: در این شرکت ها جوانان و نوجوانان به صورت تیمی و گروهی فعالیت دارند و موفق هم هستند.
منبع:

1400/09/14
22:39:40
5.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website