مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری اعلام كرد:

صادرات و راه اندازی خط تولید محصولات دانش بنیان ایرانی در ۷ کشور جهان

صادرات و راه اندازی خط تولید محصولات دانش بنیان ایرانی در ۷ کشور جهان

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، از صادرات، راه اندازی خط تولید و دفتر فروش محصولات دانش بنیان ایرانی در هفت کشور جهان شامل ترکیه، ارمنستان، افغانستان، بوسنی و هرزگوین، سوریه، عراق و کنیا آگاهی داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، مرضیه شاوردی امروز چهارشنبه در ششمین رویداد «چهارشنبه های نوآورانه» با اشاره به برگزاری رویداد «یکشنبه های صادراتی» از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اظهار نمود: برگزاری این رویداد تابحال به صادرات و هم راه اندازی خط تولید و دفتر فروش محصولات دانش بنیان به این هفت کشور منجر شده است.
وی، ضمن اشاره به بسته خدمات صادراتی صندوق نوآوری برای شرکتهای دانش بنیان، «توانمندسازی صادراتی»، «شبکه سازی صادراتی» و «تامین مالی صادراتی» را از آن جمله برشمرد و اظهار داشت: توانمندسازی صادراتی شامل آموزش و مشاوره صادراتی، استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی و حفاظت از مالکیت فکری است.
شاوردی با اشاره به اینکه صندوق نوآوری ۷۰ درصد هزینه های دریافت استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال را برای دریافت استانداردهای تخصصی - سیستمی پرداخت می کند، اضافه کرد: این رقم برای دریافت تاییدیه های ملی هم ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان است.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: همینطور صندوق نوآوری ۷۰ درصد هزینه های شرکتهای دانش بنیان جهت استفاده از خدمات آزمایشگاهی تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان را تقبل می کند.

حمایت بلاعوض ۳.۴ میلیارد تومانی برای دریافت استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی
شاوردی همینطور تصریح کرد: صندوق نوآوری در سال ۱۳۹۹ مبلغ سه میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳.۴ میلیارد تومان به صورت بلاعوض از شرکتهای دانش بنیان برای دریافت استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی حمایت کرده است.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همینطور ضمن اشاره به حمایت این صندوق از بحث حفاظت از مالکیت فکری هم اظهار داشت: صندوق نوآوری ۷۵ درصد هزینه ها تا سقف ۲۰ میلیون تومان برای تحلیل پتنت و تحلیل نقض پتنت، ۸۵ تا ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای ثبت اختراع در خارج از کشور، ۸۵ درصد هزینه ها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان برای ثبت نشان تجاری در خارج از کشور و ۸۵ درصد هزینه ها تا سقف ۴۵ میلیون تومان در سال برای ثبت طرح صنعتی در خارج از کشور را به شرکتهای دانش بنیان پرداخت می کند.


حمایت بلاعوض ۷۰۰ میلیون تومانی از شرکتهای دانش بنیان برای ثبت ۱۶ تقاضانامه PCT و هشت اختراع در خارج از کشور
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همینطور خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰ برای ثبت ۱۶ تقاضانامه PCT و هشت اختراع در خارج از کشور بیشتر از ۷۰۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض از شرکتهای دانش بنیان حمایت کرده است.
شاوردی در ادامه این رویداد، خدمت «شبکه سازی صادراتی» صندوق نوآوری را هم شامل پشتیبانی از حضور مستقل و هم حضور شرکتهای دانش بنیان در پاویون نمایشگاه های خارجی، پشتیبانی از حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های دائمی خارجی، اعزام و پذیرش هیات های تجاری، حضور شرکت ها در رویدادهای «یکشنبه های صادراتی» و اعطای کمک های توسعه ای عنوان نمود.
وی اضافه کرد: امسال ۱۸۳ نمایشگاه خارجی در حوزه های مختلف فناوری برگزار می گردد که صندوق نوآوری ۷۰ درصد هزینه های حضور شرکتهای دانش بنیان در این نمایشگاه ها را تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت خواهد نمود.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه به تشریح دستاوردهای پاویون های صندوق نوآوری در نمایشگاه های خارجی پرداخت و تصریح کرد که این صندوق از تمامی توافقنامه ها و قراردادهای امضا شده در این پاویون ها حمایت می کند.
وی ضمن اشاره به حمایت صندوق نوآوری از حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های دائمی خارجی هم اظهار داشت: این صندوق ۷۰ درصد هزینه های حضور شرکت ها در این نمایشگاه ها تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان را پرداخت می کند. تابحال ۱۱۵ شرکت دانش بنیان از این خدمت صندوق نوآوری بهره برده اند.
شاوردی در ادامه از حمایت صندوق نوآوری از اعزام و پذیرش هیات تجاری و فناوری از کشورهای مختلف اطلاع داد و اظهار داشت: صندوق ۹۰ درصد هزینه های اعزام هیات ایرانی تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال را تقبل می کند. این رقم برای پذیرش هیات تجاری تا ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال است.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی اعزام ۱۹۳ شرکت در چارچوب های تجاری به کشورهای قرقیزستان، روسیه، بوسنی و هرزگوین، ترکیه و امارات و هم پذیرش هیات های تجاری از کشورهای روسیه، افغانستان، بوسنی و هرزگوین، گامبیا به صورت حضوری و کشورهای افغانستان، عراق، اوراسیا، ترکیه، سوریه و چین به صورت مجازی را بخشی از دستاوردهای خدمت شبکه سازی صادراتی صندوق نوآوری امسال عنوان نمود.

اثرگذاری رویداد «یکشنبه های صادراتی» در توسعه صادرات محصولات دانش بنیان
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همینطور ضمن اشاره به برگزاری سلسله رویدادهای «یکشنبه های صادراتی» از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان در عرصه صادرات اظهار داشت: تابحال ۲۲ رویداد «یکشنبه های صادراتی» در ۱۰ حوزه فناوری برگزار شده است. در حاشیه این رویدادها هم نمایشگاه های محصولات دانش بنیان با حضور ۶۲ شرکت تشکیل شده است.
صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اعلام نموده است: در «یکشنبه های صادراتی» تابحال به هزار و ۳۰۰ متقاضی برای ورود به بازار ۱۴ کشور و هم دو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و اروپا خدمات آموزش و مشاوره عرضه شده است. همینطور مذاکرات اختصاصی میان ۲۴۹ شرکت دانش بنیان ایرانی با ۲۸۹ مشتری خارجی شکل گرفته است.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: رویدادهای «یکشنبه های صادراتی» صندوق نوآوری تابحال به صادرات محصولات شرکتهای دانش بنیان به کشورهای ترکیه، ارمنستان، افغانستان، بوسنی و هرزگوین، سوریه، عراق و کنیا و هم راه اندازی خط تولید و دفتر فروش محصولات دانش بنیان در کشورهای ترکیه، سوریه، ارمنستان، افغانستان، بوسنی، سوریه و عراق منجر گردیده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خدمت «تامین مالی صادراتی» صندوق نوآوری را هم شامل راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر مشترک با نهادهای متناظر/مشابه، تأمین مالی شرکت ها و پروژه های صادراتی در چارچوب انواع تسهیلات و سرمایه گذاری، اعطای تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور و اعطای تسهیلات جایزه صادراتی عنوان نمود.

1400/09/12
11:18:07
5.0 / 5
659
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website