در یك شركت دانش بنیان؛

ساخت پهپاد تصویربردار 6 موتوره

ساخت پهپاد تصویربردار 6 موتوره

لینک وبسایت: پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی پهپاد 6 موتوره با ملخ 34 اینچی برای کاربردهای تصویربرداری شدند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، اهمیت نقشه برداری هوایی توسط پهپادها و رعایت موضوعات امنیتی سبب شده تا شرکت های دانش بنیان، ورودی جدی به این حوزه داشته باشند.
یک شرکت دانش بنیان توانست مولتی روتور رصد IR-۱، را طراحی کند؛ این پهپاد، پرنده ای است که برای رفع نیاز پرنده کابلی توسعه داده شد. پرنده ای ۶ موتوره، با ملخ ۳۴ اینچی که وزن برخاست آن حداکثر ۴۵ کیلوگرم است.
بدنه این پرنده کاملاً کربن و تمامی اجزای آن در داخل ایران ایجاد می شود. از امتیازهای این پهپاد آنست که پارامترهای دما، ولتاژ ورودی و خروجی، جریان، دور موتور و ولتاژ باتری ها تماماً در طول پرواز خوانده شده و به ایستگاه زمینی انتقال داده می شود.
در مهرماه امسال، این پرنده بصورت کابلی و با مدت زمان ۳.۵ ساعت بدون هیچ مشکلی تست مداومت در ارتفاع ۳۰ متری با محموله ۳ کیلوگرم انجام داده است. همین طور در آبان ماه، این پرنده، پرواز ۱۰ ساعته مداوم با محموله ۳ کیلوگرمی و در ارتفاع پروازی ۵۰ متر انجام داده است.
در روزهای پایانی آبان ماه نیز این پرنده رکورد پرواز ۲۵ ساعت پرواز مداوم در جزیره قشم را به ثبت رساند. در این پرواز در بیش از ۱۲ ساعت از مدت زمان پرواز باد متوسط بین ۱۰ تا ۲۰ نات متغیر و باد لحظه ای تا ۳۰ نات بود.
این اهداف پیاده شده بر روی پهپاد مولتی روتور رصد IR-۱ سبب شده تا نسل جدیدی از این نوع پهپادها در آسمان ایران به حرکت درآید. این محصول دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مرحله توسعه رسیده است.


منبع:

1400/09/09
23:26:44
5.0 / 5
594
تگهای خبر: شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website