انقلاب در صنعت الكترونیك؛

تولید نور فشرده نانوالکترونیک را متحول می کند

تولید نور فشرده نانوالکترونیک را متحول می کند

لینک وبسایت: پژوهشگران می گویند با بهره گیری از نور فشرده می توان انقلابی در صنعت الکترونیک به وجود آورده و محصولات زیبا و قدرتمندی را در ابعاد نانو تولید و روانه بازار کرد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از انگجت، یکی از اشکالات فعلی محصولات الکترونیک کوچک آنست که ابعاد محدود آنها سبب می شود تا نتوانند نور زیادی را منعکس کنند و پس ظاهر مناسبی ندارند.
پژوهشگران دانشگاه یوسی ریورساید برای حل این مشکل از فناوری خاصی برای فشرده کردن نور لامپ تنگستن در محدوده ای ۶ نانومتری و در انتهای یک نانوسیم نقره ای بهره گرفته اند.
این تحول به دانشمندان امکان می دهد بجای این که مجبور باشند به ارتعاشات مولکولی بسنده کنند، تصاویر رنگی را در سطح بی سابقه تولید کنند. برای تکمیل این طرح پژوهشگران از یک ابزار برای فوکوس فوق العاده که از آن برای اندازه گیری ارتعاشات نیز استفاده می شود برای شناسایی سیگنال ها در کل یک طیف مرئی استفاده کردند.
بر همین اساس، نور در یک مسیر مخروطی مانند چراغ قوه حرکت می کند و وقتی به محدوده شش نانومتری می رسد تصاویر رنگی در نانولوله های کربنی تولید می کند.
این حد از توانایی برای فشرده سازی نور و تولید تصاویر رنگی به تولیدکنندگان نیمه رساناها امکان می دهد نانو مواد یکنواخت تری تولید کنند که در تراشه ها و سایر دستگاه های دارای تراکم بالا قابل استفاده می باشد.
نور فشرده همین طور می تواند درک بشر از نانو الکترونیک، اپتیک کوانتومی و سایر زمینه های علمی را بهبود ببخشد.


منبع:

1400/09/08
13:01:02
5.0 / 5
658
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Link website