ناسا به دنبال ماه نورد جدید برای ماموریت های آینده

ناسا به دنبال ماه نورد جدید برای ماموریت های آینده

لینک وبسایت: برخی از شرکت های بزرگ تجاری از همکاری با یکدیگر برای طراحی و ساخت یک ماه نورد جدید آگاهی داده اند که برای حمل و نقل و جابجایی فضانوردان قابل استفاده باشد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، مقرر است این ماه نورد در سطح کره ماه و برای تکمیل طرح سکونت طولانی مدت در تنها قمر زمین موسوم به آرتمیس مورد استفاده قرار بگیرد. این طرح از طرف ناسا در دست بررسی و اجرا است.
سابقه استفاده از ماه نورد در کره ماه به ماموریت آپولو ۱۱ در سال ۱۹۷۲ بازمی گردد. ماه نورد برقی مورد اشاره که ۲۶۰ کیلوگرم وزن داشت، با سرعت ۱۸ کیلومتر در ساعت حرکت کرده و می توانست تا فاصله ۷.۶ کیلومتری محل فرود فضاپیمای ناسا جابجا شود.
انتظار می رود ماه نورد جدید عمر مفید بسیار بیشتری داشته باشد و بتواند سرمای شدید شب ماه را که دما تا منفی ۱۶۲ درجه سانتیگراد کاسته می شود، مدیریت کند. همچون شرکت هایی که در این طرح مشارکت می کند نورتروپ گرومن است. هنوز جزئیاتی از طراحی این ماه نورد یا مشخصات آن منتشر نشده است.
از جمله شرکت های دیگر همکار در این طرح می توان به Intuitive Machines، لونار اوت اسپات و غیره اشاره نمود. هر یک از این شرکتها بر روی طراحی یکی از بخش های ماه نورد مذکور متمرکز خواهند شد. از این محصول برای نمونه برداری از سطح ماه، جمع آوری اطلاعات حرارتی و محیطی و غیره استفاده می شود. زمان تکمیل این ماه نورد هنوز مشخص نشده است.


منبع:

1400/08/28
22:48:12
5.0 / 5
818
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Link website