در قالب تفاهمنامه ای؛

سامانه های حمل و نقل هوشمند با کمک دانش بنیانها توسعه می یابند

سامانه های حمل و نقل هوشمند با کمک دانش بنیانها توسعه می یابند

تفاهم نامه ای در جهت توسعه سامانه های حمل و نقل هوشمند شهری به واسطه شرکتهای دانش بنیان بین معاونت علمی و اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی منعقد شد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، بامداد امروز تفاهم نامه همکاری بین اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور و ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری منعقد شد.
این تفاهم نامه با هدف همکاری مشترک پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه حمل و نقل درون شهری مبتنی بر دانش و فناوری های روز دنیا و استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی این شرکت ها منعقد شده است.
همچنین همکاری در انجام انواع مطالعات حمل و نقل هوشمند طرح های تحت پوشش، همکاری در توسعه حمل و نقل همگانی هوشمند، توسعه سیستم های مبتنی بر مشارکت و نظارت مردمی و همکاری در بهره گیری از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان در پیاده سازی سامانه های حمل و نقل هوشمند، از محورهای این تفاهم نامه به شماره می روند.
علاوه بر این، همکاری در شناسایی و بهره گیری از مراکز رشد و شتابدهی و سرمایه گذاران در بخش حمل و نقل هوشمند شهری، همکاری در اجرای پروژه های پایلوت و ملی در بخش حمل و نقل هوشمند شهری، از دیگر محورهای این تفاهم نامه هم محسوب می شوند.
ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته در این تفاهم نامه موظف است همکاریهای لازم را برای مطالعات راهبردی اتحادیه و مطالعات حمل و نقل هوشمند شهرهای کم جمعیت را تا حد امکان داشته باشد. همینطور این ستاد می تواند در قالب این تفاهم نامه، کسب وکارهای توانمند در حوزه نیازمندی های حمل و نقلی شهرهای کشور را معرفی نماید.
اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور هم در قالب این تفاهم نامه متعهد است که همکاریهای لازم را جهت شناسایی و احصاء چالش های حوزه حمل و نقل برای بهبود و توسعه حمل و نقل عمومی با تاکید بر طرح های مطالعاتی را با ستاد داشته باشد.
این تفاهم نامه جهت استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان در توسعه حمل و نقل هوشمند شهری بین منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته و عبدالله متولی رئیس اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور منعقد شد.


منبع:

1400/08/23
23:05:43
5.0 / 5
646
تگهای خبر: سیستم , شركت , فناوری , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Link website