یاتاقان ایران ساخت تولید شد

یاتاقان ایران ساخت تولید شد

پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید یکی از قطعات کاربردی در ساخت ماشین آلات و ابزار صنعتی شده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد تبدلات رییس هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان از تولید و رفع نیاز انواع یاتاقان های سبک و سنگین لغزشی با پوشش بابیت گفت و افزود: در هر وسیله ای که قابلیت حرکت و چرخش دارد، یاتاقان نقش آفرینی می کند. قطعه ای که ساخت آن، متناسب با نوع نیاز، از فناوری خاص خود برخوردارست.
وی با اعلان اینکه هرکجا که سامانه ای دوار فعالیت می کند، بابیت نیز بعنوان آلیاژی فداشونده، حضوری فعال دارد، اظهار داشت: روش های رایجی برای ریخته گری یاتاقان وجود دارد؛ اما این شرکت دانش بنیان از روش و ساختار بابیت با پایه قلع بهره جسته است.
رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان اضافه کرد: یاتاقان های بابیتی بعنوان تکیه گاه اصلی شفت و اجزای متصل به آن همچون اجزای مهم در پمپ ها، کمپرسورها، ژنراتورها و توربین ها به کار می رود؛ این آلیاژ در صنایع مکانیک و داخل هر نوع تجهیزات دوار کاربرد دارد و بصورت ساده زیر دو سر هر شفت و محوری برای چرخ و تولید انرژی استفاده می شود.
به گفته تبدلات، این یاتاقان در نیروگاه های مختلفی کاربرد دارد و قادر می باشد سالانه میلیونها دلار از خروج ارز از اقتصاد کشور پیشگیری کند.
رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان افزود: قیمت تمام شده محصول ایران ساخت، ۲۰ درصد قیمت اروپایی است و با فعالیت این شرکت دانش بنیان، عملاً واردات این قطعه بطور کلی قطع شده است و با تاکید بر توان تولید داخلی تامین می شود.
وی افزود: همین طور بهترین عامل کمک کننده برای رونق تولید، صادرات و توسعه فناوری محصولات ایران ساخت را بحث بازسازی ناوگان ماشین آلات ایران عنوان نمود.

1400/08/12
23:22:33
5.0 / 5
466
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Link website