4نهاد تأثیر گذار در کسب رتبه شاخص جهانی نوآوری

4نهاد تأثیر گذار در کسب رتبه شاخص جهانی نوآوری

مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی نهادهایی همچون دانشگاهها، پارک های علم و فناوری، شرکتهای دانش بنیان و نهادهای تأمین مالی از ارگانهای اثرگذار در رتبه نوآوری ایران به شمار می روند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، مرضیه شاوردی امروز در بیستمین رویداد یکشنبه های صادراتی با رویکرد پذیرش هیات تجاری و فناوری در حوزه صنعت ساختمان از کشور گامبیا اظهار داشت: رتبه ایران در شاخص نوآوری ۲۰۲۱، رتبه شصتم بود و این به علت وجود نهادهای مختلف در نظام نوآوری است.
مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: یکی از این نهادهای تأثیر گذار در کسب رتبه شاخص جهانی نوآوری، دانشگاه ها هستند بگونه ای که هم اکنون تعداد هزار دانشگاه در ایران مبادرت به تربیت نیروهای انسانی کرده است.
شاوری ضمن اشاره به دیگر نهاد تأثیر گذار در کسب رتبه ایران بر مبنای شاخص نوآوری اظهار داشت: پارک های علم و فناوری از دیگر نهادهای دخیل در توسعه نوآوری در ایران هستند که امکان توسعه فناوری های پیشرفته را در کشور فراهم نموده اند.
وی با تکیه بر این که شرکتهای دانش بنیان بخش دیگری از نظام توسعه نوآوری در کشور به حساب می آید، تصریح کرد: هم اکنون بیشتر از ۶ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در ایران فعال می باشند که در سال ۲۰۲۰ تعداد ۴۵۰ شرکت به مبلغ یک میلیارد دلار صادرات داشته اند.
مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: نهادهای تأمین مالی از دیگر اجزا نظام نوآوری کشور هستند که صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از این نهادهاست؛ این صندوق در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بیشتر از ۴هزار و ۸۰۰ طرح را مورد ارزیابی قرار داد که به آنها حدود ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات اعطا کرده است.


منبع:

1400/08/11
08:17:29
5.0 / 5
529
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Link website