کیش پیشگام خودرو های هوشمند پلیس می شود

کیش پیشگام خودرو های هوشمند پلیس می شود

طرح هوشمندسازی خودروی پلیس راهور جزیره کیش بوسیله دوربین و پهپاد نظارتی برای ثبت تخلفات رانندگی با حمایت معاونت علمی و فناوری اجرا می شود.


به گزارش عصر سه شنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در هفته نیروی انتظامی از این طرح که با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط شرکت دانش بنیان فرادیدنگار آسیا اجرائی شده است، رونمایی گردید.
امکان پایش پیوسته و ازراه دور تخلفات سیار و وقایعی که دوربین های ثابت در ثبت آنها با مشکل روبرو هستند، ثبت تخلفات با دقت بالا در کمترین زمان و با کمترین تعامل کاربر پلیس، افزایش ایمنی تردد خودرو ها و ایجاد پایگاه های اطلاعاتی به روز خودرو ها از مزیت های این طرح است.
به کمک این طرح نقشه آنلاین رفتار رانندگان در تمام محورها و معابر، استفاده از بوردهای هوشمند نهفته، حذف سیستم های محاسبه گر و امکان سرعت سنجی با دوربین متحرک در کشور فراهم می شود.
این طرح با هدف هوشمندسازی اعمال تخلفات و کنترل آن توسط خودروی پلیس جزیره با بهره گیری از ترکیب تصاویر دوربین های پلاک خوان نصب شده بر روی خودروی پلیس و تصاویر دوربین های پهپادی اجرائی می شود.
ارسال خودکار اطلاعات تایید شده به سرور، تشخیص پلاک و پلاک خوانی، تعریف سطوح دسترسی کاربری، تعریف دوربین توسط کاربر، مشاهده همزمان تا چهار دوربین در واسط کاربری، قابلیت ره گیری خودکار پلاک، ثبت موقعیت جغرافیایی و آدرس محل تخلف از قابلیت های این طرح است.

1400/07/25
08:01:02
5.0 / 5
655
تگهای خبر: آنلاین , دوربین , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Link website