در پارك فناوری پردیس محقق شد؛

ارائه بیش از 50 عنوان خدمت تجاری سازی به دانش بنیان ها طی 20 سال

ارائه بیش از 50 عنوان خدمت تجاری سازی به دانش بنیان ها طی 20 سال

لینک وبسایت: معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس از ارائه 50 خدمت تجاری سازی محصولات دانش بنیان به شرکتهای دانش بنیان عضو پارک طی 20 سال آگاهی داد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از پارک فناوری پردیس، اکبر قنبرپور اظهار داشت: از سال ۸۶، دپارتمان های مختلفی برای ارائه خدمات تجاری سازی به شرکتهای دانش بنیان در پارک پردیس به وجود آمد و اکنون بیش از ۵۰ عنوان خدمت تجاری سازی به شرکت های مختلف عضو ارائه می شود.
قنبرپور افزود: حالا پارک فناوری کشور با بیش از ۳۵۰ شرکت دانش بنیان عضو شده و ۲ شعبه در غرب و شرق تهران، بیش از هزار نوع محصول و خدمت فناورانه را تجاری سازی کرده است.
وی اضافه کرد: برمبنای صورت های مالی موجود، سال ۹۸ حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان فروش محصولات پارک بوده است که پیش بینی می شود این رقم در سال ۹۹ حداقل ۵۰ درصد افزایش داشته باشد. نکته دیگر این است که به ازای هر یک ریال که دولت در پارک سرمایه گزاری نموده، بخش خصوصی ۱۰ برابر آنرا در پارک سرمایه گزاری نموده و این نشان از اعتماد بخش خصوصی از بازدهی سرمایه گذاری در پارک دارد.
معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین مسائل در حوزه توسعه نوآوری، مطالبی از قبیل تحریم و مشکلات اقتصادیست که بر سر راه شرکتها و پارک وجود دارد و عمده تلاش ما در ۲۰ سال قبل مبتنی بر حل این موانع بوده است.
قنبرپور افزود: ایجاد معافیتهای مالیاتی، خروج پارک از شمول قانون منع استقرار شرکتها در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران، امکان استفاده شرکتها از تسهیلات بانکی، معافیت از پرداخت عوارض معمول کشور و ایجاد صندوقی برای پشتیبانی از شرکتها در پارک، همچون کارهایی بوده که ما در ۲۰ سال قبل برای موانع زدایی توسعه نوآوری در پارک انجام دادیم.
وی افزود: ما به دنبال ایجاد مجموعه ای هستیم که در آن آزمایشگاه ها و کارگاه های علمی مختلف، سرمایه گذاران خطر پذیر، منتورها، مراکز رشد و شتابدهنده ها، فضاهای کار اشتراکی، شرکت های گوناگون و فضای علمی و آکادمیک لازم درون آن وجود دارد. تلاش می نماییم که شرکتها نیازهای مختلفشان در حوزه خدمات تخصصی و عمومی را در داخل پارک تامین کنند، یعنی تمام دغدغه های یک شرکت از تامین نیروی انسانی، تامین نیازهای فناوری، جذب سرمایه، استفاده از آزمایشگاه ها و کارگاه های مورد نیاز در داخل پارک صورت بگیرد.


منبع:

1400/07/13
11:39:48
5.0 / 5
508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website