مدیر توسعه اكوسیستم صندوق نوآوری و شكوفایی:

تامین سرمایه نباید دغدغه استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان باشد

تامین سرمایه نباید دغدغه استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان باشد

به گزارش لینک وبسایت قزوین_ایرنا_ مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با اعلان اینکه تامین سرمایه نباید دغدغه استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان باشد، اظهار داشت: این صندوق جذب سرمایه گذاری را در این عرصه هدف گذاری کرده است.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا مصطفی بغدادی روز یکشنبه در نشست مطبوعاتی استان آپ در قزوین اضافه کرد: با محوریت صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه ای تحت عنوان دوشنبه های استارتاپی در سراسر کشور در حال اجراست.
وی اشاره کرد: این صندوق بواسطه قانون پشتیبانی از کسب وکارها و موسسات دانش بنیان شکل گرفته است و محور اصلی فعالیت صندوق، بررسی شرایط شرکت های دانش بنیان و رفع موانع سرمایه گذاری در زمینه کاری آنها است.
وی همین طور افزود: اوایل دهه ۹۰ زمانی که قانون شکل گیری شرکت های دانش بنیان نوشته شد؛ ادبیات استارتاپی در بین سیاستگذاری های کشور به اندازه امروز رایج نبود اما با تلاش هایی که صورت گرفته امروز شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها به رسمیت شناخته شدند و اعتماد به این شرکتها افزایش چشم گیری داشته است.
این مسوول با اعلان اینکه ماموریت اصلی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در قالب تامین مالی سرمایه لازم استارتاپ ها و کمک به توسعه و نوآوری کشور تعریف شده است؛ بیان کرد: امروز در اکوسیستم نوآوری و شکوفایی کشور تنها شرکت های دانش بنیان مورد حمایت قرار نمی گیرند بلکه بخش بزرگی از این اکوسیستم؛ شرکت های استارتاپی، کسب و کارهای نوپا و شرکت های فناوری هستند.
بغدادی همین طور اظهار داشت: ایده دوشنبه های استارتاپی از تامین سرمایه برای کسب و کارهای نو پا و استارت آپ هایی که مستقیماً زیر نظر شرکت های دانش بنیان نیستند شکل گرفت.
جذب ۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری با برگزاری رویدادهای دوشنبه استارتاپی
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با اشاره به این که صندوق های پژوهش فناوری و صندوق های بورسی دو نهاد سرمایه گذار در دوشنبه های استارتاپی هستند، اشاره کرد: این ۲ نهاد روی کار آمدند تا از نظر تامین مالی به اکوسیستم استارتاپی کشور کمک کنند.
وی افزود: از اوایل سال قبل تا به امروز ۳۰ رویداد در دوشنبه های استارتاپی برگزار شده و در این ۳۰ رویداد میزبان بیش از ۲۰۰ تیم استارتاپی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی بودیم.
بغدلدی همین طور اضافه کرد: ۵۷ تیم به مرحله مذاکرات جذب سرمایه رسیدند و ۱۶ تیم جذب سرمایه قطعی داشتند که بیش از ۵۰ میلیارد تومان جذب سرمایه برای استارتاپ ها اتفاق افتاده است.
وی افزود: در صندوق نوآوری و شکوفایی کشور مشوق هایی هم برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده بطوریکه هر سرمایه گذاری که در دوشنبه های استارتاپی مشارکت داشته باشد و از یک تیم حمایت کند صندوق در قالب طرح "هم سرمایه" در کنار سرمایه گذار خواهد بود و کافی است که ۲۰ درصد سرمایه اولیه اجرای طرح را بعنوان آورده تامین کند و تا ۸۰ درصد اعتبار مورد نیاز را صندوق نوآوری و شکوفایی تامین خواهد کرد


منبع:

1400/07/12
21:45:21
5.0 / 5
592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Link website