ساخت دستگاههای نساجی بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان

ساخت دستگاههای نساجی بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان

به گزارش لینک وبسایت یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاههای نساجی با قیمت پایین تر از نمونه های خارجی شده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، انجام صحیح شل پیچی و سفت پیچی نخ، از اساسی ترین مراحل روند تولید و کاربرد انواع دستگاههای وایندر نخ است. تولید این دستگاه بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان ایرانی، باکیفیت استاندارد، سبب گشته است که در حوزه ریسندگی و بافندگی صنعتی، خیلی از نیازهای داخلی مرتفع شود.
فرید وکیلی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباره تولید محصول کاربردی در صنعت نساجی اظهار داشت: به صورت خلاصه کار دستگاه وایندر نخ، تولید دوک ها یا بوبین هایی است که بر روی آنها نخ به صورت منظم و با تراکم خاصی پیچیده شده است. این دوک ها در مصارف رنگرزی، دوخت، بافت و حتی فرش بافی استفاده می شود.
وی با اشاره به اینکه تولید بسته های دوک با پیچش حرفه ای تضمین کننده کیفیت تولید در مراحل بعدی است، اظهار داشت: از شاخصه های مهم این دستگاه میتوان به بومی بودن تمامی مراحل تولید آن اشاره نمود و این محصول هزینه کمتری نسبت به رقبای خارجی دارد چون صفر تا صد محصول داخل ایران ساخته شده است.
وکیلی تصریح کرد: از مزیت های اصلی این دستگاه میتوان به نخ تولیدی دستگاه اشاره نمود که کیفیت و پیچش خوبی دارد و برای ریسندگی و مواردی از این دست، مناسب می باشد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان تصریح کرد: این محصول نمونه های خارجی از کشورهایی مانند هند، ترکیه، چین و حتی سوئیس دارد اما نمونه داخلی با کیفیت بالا، همانند محصول این شرکت وجود ندارد.
وی افزود: در این شرکت عملکرد، سرعت و مکانیزم دستگاه ها با عنایت به نیاز مشتری بومی سازی می شوند. این محصول تاکنون، صادرات نداشته است اما مسؤلان شرکت درحال آماده سازی و تدارک، برای صادرات محصولات هستند و در آینده نزدیک شاهد این اتفاق خواهیم بود.

1400/07/09
11:35:25
5.0 / 5
542
تگهای خبر: شركت , فناوری , كاربر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Link website