تولید باتری که مثل مار پیچ و تاب می خورد

تولید باتری که مثل مار پیچ و تاب می خورد

به گزارش لینک وبسایت متخصصان کره ای باتری جدیدی را طراحی نموده اند که مانند مار پیچ و تاب خورده و کج و راست می شود و دنیای ذخیره سازی انرژی را متحول می کند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، توانایی منحصر به فرد باتری مورد اشاره برای تقلید از رفتارهای مار سبب می شود تا از این باتری برای تولید ربات های منعطف، وسایل الکترونیکی پوشیدنی و دیگر دستگاه هایی که نیازمند انعطاف پذیری هستند، استفاده گردد.
این باتری منعطف متشکل از باتری های بسیار کوچک و سخت به هم پیوسته است تا خم و راست شدن آنها به آسانی ممکن شود. باتری های مورد اشاره از سلول های کوچک باتری های لیتیومی تشکیل شده اند که به شکل فلس های شش ضلعی مارها طراحی شده اند و برای افزایش انعطاف مواد پلیمری و مسی هم به آنها افزوده شده تا بدون صدمه دیدن خم و راست شوند. شکل هر یک از سلول های شش ضلعی هم با دقت بهینه سازی شده تا ظرفیت باتری به حداکثر خود برسد.
این باتری حتی در صورت تا خوردن کامل و کشش شدید باز هم قابل استفاده بوده و برای ۳۶ هزار بار شارژ آمادگی دارد. ربات های منعطف جستجو و نجات گزینه هایی مناسب برای نصب باتری های مذکور هستند. چونکه این ربات ها معمولا در فضاهای باریک و محدود فعالیت می نمایند. همینطور میتوان از باتری مذکور برای طراحی ماهیچه های مصنوعی استفاده نمود.


منبع:

1400/07/07
22:22:22
5.0 / 5
598
تگهای خبر: الكترونیك , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website