بنیاد برکت در روزهای کرونا 360 هزار شغل در مناطق محروم ایجاد کرد

بنیاد برکت در روزهای کرونا 360 هزار شغل در مناطق محروم ایجاد کرد

به گزارش لینک وبسایت مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: این بنیاد از زمان شیوع کرونا تابحال ۳۶۰ هزار شغل در چارچوب طرح های اجتماع محور و بنگاه محور در مناطق محروم کشور بوجود آورده است.


به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، محمد ترکمانه اضافه کرد: بنیاد برکت از زمانی که کشور با شیوع کرونا مواجه گردید، ۱۱۵ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در مناطق محروم و روستایی کشور راه اندازی نمود که ایجاد ۳۴۵ هزار شغل را در این مناطق به دنبال داشته است.
ترکمانه افزود: بنیاد در همین مدت و در چارچوب ۲۵۰ طرح اشتغال زایی بنگاه محور، ۱۵ هزار فرصت شغلی را برای متقاضیان اشتغال فراهم آورده است.
وی تصریح کرد: در مجموع ۳۶۰ هزار شغل برکت در چارچوب هفت الگوی اشتغال زایی بنگاه محور، تسهیلات محور، حمایت کارگاهی، پشتیبان، آفتاب، سحاب و آسمان بوجود آمده است.
مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح عملکرد این بنیاد در حوزه بنگاه محور بیان نمود: بنیاد برکت با سرمایه گذاری و مشارکت اقتصادی با ۲۵۰ بنگاه تولیدی و صنعتی بخصوص واحدهای صدمه دیده از کرونا، سبب احیا و بازگرداندن آنها به چرخه ساخته شده است.
ترکمانه تصریح کرد: بنیاد برکت بعد از سوددهی و به ثبات رسیدن واحدهای مشارکتی، از آنها خارج شده و سهم خویش را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار می کند.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره عملکرد این بنیاد در حوزه ایجاد مشاغل خرد و خانگی هم خاطرنشان کرد: از زمان شیوع کرونا تا امروز بیشتر از ۱۱۵ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور افتتاح شده که سبب راه اندازی ۳۴۵ هزار فرصت شغلی در این مناطق شده است.
وی خاطرنشان کرد: ۸ هزار روستا و ۴۴۰ شهر در سرتاسر کشور تحت پوشش فعالیتهای اشتغال زایی بنیاد برکت قرار دارند.
ترکمانه تصریح کرد: بنیاد برکت تا امروز در مجموع مبادرت به مشارکت، سرمایه گذاری، تسهیلات و پشتیبانی از ۷۴۲ بنگاه متوسط صنعتی در سرتاسر کشور کرده که سبب ایجاد فرصت های کسب و کار برای ۲۱۱ هزار متقاضی اشتغال شده است. ۶۶ هزار و ۷۵۰ میلیاردریال برای توانمندسازی این ۷۴۲ بنگاه سرمایه گذاری شده و بنیاد بعد از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از ۲۸۲ بنگاه خارج شده و سهام خویش را واگذار کرده است.
مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۸۰۰ تسهیل گر این بنیاد در مناطق محروم و روستایی کشور فعال می باشند و مبادرت به شناسایی متقاضیان اشتغال می کنند.
ترکمانه در انتها تصریح کرد: بنیاد برکت بر مبنای منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از جانب ستاد اجرایی فرمان امام با راه اندازی نهضت اشتغال زایی، ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق بعنوان هدف و اولویت اصلی در دستور کار دارد.


منبع:

1400/07/03
18:02:19
5.0 / 5
659
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website