فعالیت بیش از 200شرکت دانش بنیان در زمینه تجهیزات پزشکی

فعالیت بیش از 200شرکت دانش بنیان در زمینه تجهیزات پزشکی

لینک وبسایت: بنا بر اعلام معاونت علمی و فناوری 227 شرکت دانش بنیان در زمینه تجهیزات پزشکی فعالیت می نمایند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، تجهیزات پزشکی صنعتی مهم در هر کشوری است که درمان بیماران به رشد و توسعه آن وابستگی دارد. امروز ایران در این عرصه به نقطه ای رسیده است که محصولات ایران ساخت علاوه بر رفع نیاز کشور در بازارهای صادراتی نیز حضور مستمر دارند. با تلاش ۲۲۷ شرکت دانش بنیان وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی با برند ایران ساخت به کشورهای دیگر رفته است و زمینه برای ارائه توانمندی ایران در این عرصه فراهم گشته است.
فناوری های نوین با ورود به این حوزه تحول آفریدند و تجهیزاتی تولید شده است که حتی انجام عمل های جراحی ازراه دور را نیز فراهم کردند. در ایران نیز تولید تجهیزات فناورانه و پیشرفته در این عرصه با سرعت در حال انجام می باشد.
محصولاتی که علاوه بر رفع نیاز پزشکان و مراکز درمانی و بیمارستان ها، به انجام تحقیقات پژوهشگران سرعت می دهد و زمینه را برای تولیدات فناورانه دیگر فراهم می آورد. البته بومی سازی این تجهیزات موجب کاهش هزینه ها نیز می شود و وابستگی به واردات را قطع می کند.


منبع:

1400/06/28
20:16:38
5.0 / 5
717
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Link website