در گزارش لینك وبسایت اعلام شد؛

آغاز مقایسه تأثیر کووپارس و سینوفارم

آغاز مقایسه تأثیر کووپارس و سینوفارم

به گزارش لینک وبسایت سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با اشاره به اینکه تابحال به ۲ هزار داوطلب در فاز سوم تست بالینی، واکسن کووپارس تزریق شده است، اظهار داشت: این فاز با تست روی ۱۰ هزار نفر به اتمام می رسد.دکتر محمد حسین فلاح مهرآبادی در مورد آخرین وضعیت کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس به خبرنگار مهر عنوان کرد: فاز سوم کار آزمایی بالینی واکسن کووپارس از دو هفته پیش در تهران و البرز شروع شده است.
فلاح مهر آبادی با اشاره به اینکه باید در فاز سوم مطالعات بالینی، ۱۰ هزار نفر داوطلب را مورد تست قرار دهیم، اظهار داشت: با عنایت به این که به نیمی از این تعداد واکسن سینوفارم تزریق می شود می توانیم اثربخشی، کارایی و ایمنی کووپارس را مورد مقایسه قرار دهیم.
سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با اشاره به اینکه طی این مدت زمان، دو هزار نفر در این تست بالینی داوطلب شدند، اظهار داشت: بر مبنای پیگیری هایی که از داوطلبان داریم تابحال عارضه ای وجود نداشته است. پنجاه درصد این مطالعه تزریق واکسن سینوفارم و ۵۰ درصد کووپارس بوده است.
فلاح مهرآبادی ضمن اشاره به زمان اتمام فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ضد کرونا کووپارس، اظهار داشت: این فرایند بستگی به داوطلب گیری دارد؛ هر چه روند داوطلب گیری سریع تر باشد این مرحله با سرعت پیش می رود.
وی اضافه کرد: برطبق پروتکل، پس از تزریق به ۱۰ هزار نفر، نتایج آنالیز بینابینی را به سازمان غذا و دارو ارسال خواهیم کرد.
فلاح مهرآبادی با اشاره به اینکه این داوطلبان تا شش ماه تحت مراقبت هستند، تصریح کرد: البته تابحال ده هزار نفر واجد شرکت در مطالعه بالینی فاز سوم واکسن کووپارس بوده اند که بنا داریم روند کارآزمایی را با این افراد به اتمام برسانیم.
سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با اشاره به اینکه حالا یک میلیون و چهارصد هزار دوز آماده عرضه داریم، افزود: در صدد هستیم از مهرماه، سه میلیون دوز در ماه به تولید برسانیم.


منبع:

1400/06/27
12:24:31
5.0 / 5
440
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Link website