شرکت های دانش بنیان در گیلان تسهیلات دریافت می کنند

شرکت های دانش بنیان در گیلان تسهیلات دریافت می کنند

لینک وبسایت: رشت _ ایرنا_ رئیس پارک علم و فناوری گیلان اظهار داشت: شرکت های دارای دستاورد فناورانه یا محصولات دانش بنیان می توانند از صندوق پژوهش و فناوری تسهیلات بگیرند.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا، دکتر علی باستی روز چهارشنبه در جلسه امضاء تفاهمنامه پارک علم و فناوری گیلان با "شرکت الکتریک ایران- رشت" با اشاره به پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات از طرف صندوق پژوهش و فناوری گیلان به شرکت های دانش بنیان استان در سال قبل گفت: این شرکت نیز با بهره گیری از محصولات تولیدی مبتنی بر دانش و تولیدات فناورانه و دانش بنیان می تواند از تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری گیلان بهره مند شود.
وی اشاره کرد: یکی از رسالت ها و ماموریت های پارک علم و فناوری، ارتقاء فناوری و کمک به رفع مشکلات استان و کشور است.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان ضمن قدردانی از دید مدیرعامل شرکت الکتریک ایران رشت به حوزه دانش بنیان اضافه کرد: صنعتی که حالا ۶۰ سال از قدمت آن می گذرد برای آغازی باردیگر باید به فناوری ها و دانش روز تجهیز شده و از جوانان خلاق بهره گیرد.
مدیرعامل شرکت الکتریک ایران رشت نیز در این نشست اظهار داشت: این شرکت با قدمتی ۶۰ ساله بعد از احاله توسط قوه قضاییه به صندوق بازنشستگی کشور برگشت و برمبنای دستور مدیرعامل این صندوق، این شرکت مجدد راه اندازی خواهد شد و در سایت فعلی شهر صنعتی رشت شروع به کار می کند.
امیدوار تجریشی با اعلان اینکه محصولات این شرکت در زمینه صنایع برق و الکترونیکی بوده اضافه کرد: این صنایع نیازمند فناوری ها و به روز شدن است بدین سبب پارک علم و فناوری در تحقق این مهم موثر و کمک کننده است.
وی با اعلان اینکه فاز نخست این شرکت ۳۰ تا ۵۰ روز آینده راه اندازی می شود، گفت: در فاز اول تولید و مونتاژ محصولات با فروش سریع، راه اندازی مونتاژ پریزهای معمولی تا هوشمند را خواهیم داشت.
وی با تشریح سایر برنامه های این شرکت اظهار داشت: در مراحل بعد خرید دستگاه قطعات پلاستیکی در زمینه کلید، پریز و در برنامه های بلندمدت تولید دوربین های مداربسته خواهیم داشت،
تفاهمنامه بین شرکت الکتریک ایران رشت و پارک علم و فناوری استان گیلان امروز به امضاء رسید.
پارک علم و فناوری گیلان در امتداد انجام قسمتی از رسالت های خود که همان تجاری سازی ایده های پژوهشگران و پژوهشگران است از یکسو و شرکت الکتریک رشت با هدف صیانت از تولید داخلی و پشتیبانی از کالای ایرانی از طرف دیگر، برمبنای مفاد این تفاهم نامه بنا دارند توسعه و ترویج استفاده از فناوری با موضوعات مختلف را پشتیبانی کنند.
حمایت از صاحبان ایده و ایجاد کسب و کارهای جدید در زمینه کسب وکار الکترونیک بصورت مشترک، اجرای برنامه ها و رویداد های کارآفرینی و فناوری بصورت مشترک، استفاده از ظرفیت های آزمایشگاهی، کارگاهی، تجهیزات و مشاوران تخصصی و کسب وکار طرفین برای مساعدت با صاحبان ایده و رشد و توسعه شرکت های فناور در زمینه تجارت الکترونیک همچون موضوعات این تفاهمنامه است.
اولویت داشتن پارک و شرکت های مستقر آن برای انجام طرح های پژوهشی و مشاورهای شرکت، ایجاد زمینه تعامل دو جانبه بین شرکت و پارک بمنظور تسهیل تجاری سازی ایده ها و محصولات دانش بنیان، معرفی شرکت های عضو پارک به شرکت جهت استفاده از طرحها و ایده های اعضا، استفاده از ظرفیت های پارک و شرکت های مستقر در آن برای انجام طرح های پژوهشی، تحقیق و توسعه و مشاوره ای، انتخاب ایده های مناسب سرمایه گذاری و فراهم کردن زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و معرفی هسته ها و شرکت های شناسایی شده جهت شرکت در طرح شتاب دهی و پایش و ارزیابی عملکرد آن ها از دیگر موضوعات این تفاهمنامه است.
پارک علم و فناوری گیلان برمبنای مصوبه شورای گسترش آموزش عالی از شهریور ۸۱ فعالیت اجرائی خودرا شروع کرد و بعد از دریافت مجوز تاسیس مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات گیلان "به عنوان نخستین ساختار حمایتی" در دی ماه ۱۳۸۱ و تمهید امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مرکز رشد، تصویب اساسنامه و تشکیل شورای تخصصی مرکز رشد با پذیرش ۱۴ شرکت در مرحله مقدماتی در پنجم مهرماه ۱۳۸۲ شروع به کار کرد.
هم حالا ۳۵۲ شرکت و هسته فناور در مجموعه پارک علم و فناوری گیلان مستقر هستند و حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر همچون جوانان متخصص در این واحدهای فناور درحال فعالیت هستند.


منبع:

1400/06/20
12:03:49
5.0 / 5
658
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Link website