ستاری در صفحه مجازی خود منتشر كرد؛

پشتیبانی از نخبگان افغانستان جدی تر می شود

پشتیبانی از نخبگان افغانستان جدی تر می شود

به گزارش لینک وبسایت معاون علمی و فناوری با اشاره به اینکه پشتیبانی از نخبگان افغانستانی ها جدی تر می شود، اظهار داشت: بیشتر از ۴۵ شرکت دانش بنیان توسط جوانات افغانستانی هدایت می شوند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در صفحه مجازی خود در مورد نخبگان و مهاجران افغانستانی منتشر نمود.
در این پست آمده است؛
«در میان مهاجرین همسایه شرقی ما از کشور افغانستان هستند افرادی که به حوزه کاری من مربوط هستند.
دانشگاههای ما هم اکنون پذیرای دهها هزار نفر دانشجوی افغانستانی هستند. سال جاری مهمانهای ویژه تری هم خواهیم داشت.
از صد نفر اول کنکور کشور افغانستان هشتاد نفر در ۴ دانشگاه کشورمان با حمایت بنیاد ملی نخبگان پذیرش شدند.
معاونت علمی و فناوری هم در دو سال قبل از فعالیتهای نخبگان، استارت آپ ها و کارآفرینان افغانستان به طور جدی حمایت کرده است.
حضور نخبگان و کارآفرینان افغانستانی به تبادلات اقتصادی ما و توسعه روابط و صادرات محصولات ایرانی کمک شایانی خواهد نمود و روابط ساختاری علمی و اقتصادی را بین دو کشور مسلمان، همسایه و همزبان را توسعه خواهد داد.
در حال حاضر این عزیزان بیشتر از ۴۵ شرکت دانش بنیان را سرپرستی و هدایت می کنند و سبب کارآفرینی برای ایرانی ها هم شده اند.
در یک برنامه منسجم در دو سال قبل و با همکاری نزدیک وزارت کشور برای بیشتر از ۴۰۰ نفر از نخبگان و کارآفرینان افغانستانی اقامت های ۵ ساله و بالاتر صادر شده و زمینه فعالیتهای علمی، تحقیقاتی و کارآفرینی ایشان در کشور توسعه قابل توجهی داشته است. این حمایت ها همچنان با جدیت بیشتر ادامه خواهد داشت.»زمینه فعالیت های علمی کارآفرینان افغانستانی توسعه می یابد


منبع:

1400/06/16
23:41:18
5.0 / 5
628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Link website