پنج تیم برگزیده سکوی پرتاب هوش مصنوعی عرضه شدند

پنج تیم برگزیده سکوی پرتاب هوش مصنوعی عرضه شدند

به گزارش لینک وبسایت رویداد سکوی پرتاب هوش مصنوعی برگزار شد و پنج تیم موفق به جلب نظر سرمایه گذاران شدند.


این رویداد به همت ۱۰۰ استارتاپ و صندوق سرمایه گذاری جسورانه‌ی پارتیان از مجموعه پارت، برگزار شد و در مرحله دریافت طرح، ۸۰ تیم تخصصی در حوزه‌ی هوش مصنوعی طرح های خویش را ارسال کرده و پس از چند مرحله بررسی و غربال، ۱۰ تیم به صورت حضوری به عرضه کسب و کار خود برای سرمایه گذاران و داوران پرداختند و به سوالات و ایرادات وارد شده پاسخ دادند.
در آخر پنج تیم برگزیده شدند.
در حاشیه‌ی این رویداد پنلی تخصصی تحت عنوان ایران، هوش مصنوعی، آینده با حضور«ایمان ظهوریان» سرپرست تیم تحقیقاتی دیده بان هوش مصنوعی پارت، «حامد اجاقی» عضو ارشد این تیم تحتحقیقاتی، «عمار جلالی منش» و «سیدمهدی خلیق رضوی» هم بنیانگذاران شتابدهنده همتک، «امید حاتمی» دکترای ریاضی دانشگاه کمبریج برگزار گردید.
ایمان ظهوریان ضمن اشاره به مطالعات صورت گرفته در حوزه هوش مصنوعی اظهار داشت: در سال ۲۰۱۶ استفاده از فناوری های هوش مصنوعی رقمی بالغ بر ۷.۶۴۳ میلیون دلار بوده و پیشبینی می شد تا سال ۲۰۲۵ این رقم به ۸.۳۶ میلیارد دلار برسد. اما با گذر زمان و مشاهدات جدید پیشبینی می شود این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰ میلیارد دلار هم برسد.
حامد اجاقی ضمن اشاره به ضرورت بازتعریف مفاهیم متناسب با ادبیات بازار و نیازهای آن برای تولید و عرضه محصول عنوان کرد: اکوسیستم هوش مصنوعی در ایران نوپا است؛ ازاین رو ایده های کوچک در چنین شرایطی می تواند راهگشا باشد. ایده های بزرگ به علت عدم تطابق هزینه و فایده، اجازه بروز و ظهور پیدا نمی کنند و این چالشی است که در تمام اکوسیستم ها وجود دارد؛ اما در این عرصه بیشتر احساس می شود.
خلیق رضوی که به صورت آنلاین و از خارج کشور در این پنل حضور داشت درباره نقش و تأثیر هوش مصنوعی در کسب و کارها اظهار داشت: ظرفیت های هوش مصنوعی ۳ کمک شایان به کسب و کارها می کند که عبارتند از: مقیاس پذیر شدن و در دسترس همگان قرار گرفتن خدمات، کاهش هزینه و افزایش کیفیت.
حاتمی در این گفتگو به بحث تجربه و کاربرد استفاده از هوش مصنوعی در زمینه های مختلف مانند گردشگری و حوزه های فروش در بازار پرداخت.1400/06/16
11:00:45
5.0 / 5
590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website