در گزارش لینك وبسایت اعلام شد؛

سند دوم نانو فناوری برای رسوخ در صنعت تدوین می شود

سند دوم نانو فناوری برای رسوخ در صنعت تدوین می شود

به گزارش لینک وبسایت دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اعلان اینکه سند دوم نانوتکنولوژی درحال تدوین است، اظهار داشت: این سند با هدف رسوخ فناوری نانو در صنعت تدوین خواهد شد.دکتر سعید سرکار در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه ما یک سند ۱۰ ساله (۱۳۹۴-۱۴۰۴) اول داشتیم که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده بود، اظهار داشت: این سند بیشتر مربوط به توسعه منابع انسانی، توسعه علمی در عرصه فناوری بوده که مخاطب آن دانشگاه ها و پژوهشگاه ها هستند.
سرکار اضافه کرد: این سند ماموریت گرا، ماموریت هایی برای دستگاهها و وزارتخانه ها و مجموعه های وابسته به آنها را مخاطب قرار داده تا در بکارگیری دستاوردهای نانو کوشا باشند و نانوتکنولوژی فراگیر شود.
وی اضافه کرد: همین طور این سند به ایجاد کشش و استفاده از فناوری برای ارتقای راندمان در زمینه های مختلف تدوین شده است تا در حقیقت وزارتخانه ها با مد نظر قرار دادن این مساله به اجرای سند اول فناوری نانو روی بیاورند.
به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، این سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و ستاد هم ناظر بر اجرای این سند بود و تا حالا هم گزارش هایی از اجرای سند را به دولت ارایه داده ایم.
وی با اعلان اینکه این سند اول بیشتر در فضای تولید و تجاری سازی بود، اظهار داشت: این سند در جایگاه خود قرار دارد و با تعامل دوجانبه ستاد و دستگاهها توسعه تکنولوژی نانو در پیش گرفته شده است اما بناست که سند دومی نیز به تدوین برسد.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به تدوین سند دوم در زمینه نانو اشاره کرد: برنامه ۱۰ ساله دوم با هدف رسوخ نانو در صنعت و تحقق اقتصاد دانش بنیان حوزه نانو و صادرات هدف این سند است.
وی افزود: در حقیقت به کارگیری فناوری نانو، پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان، توسعه اقتصاد نانو و توسعه صادراتی هدف سند دوم فناوری نانو است.
وی اضافه کرد: قرار شده است که سندی ظرف ۶ ماه اینده با کمک شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین نماییم که با هدف به کارگیری نانو در صنعت است و مخاطب آن صنایع و شرکتهای دانش بنیان برای تولید و تجاری سازی محسوب می شوند.
سرکار افزود: این سند بعنوان سند دوم درحال تدوین است که پس از تصویب اجرا می گردد.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اعلان اینکه سند اول در حال اجرا می باشد، اظهار داشت: بالاخره باید در کشور بسیج شویم تا نانو بعنوان فناوری نوظهور در تمام عرصه ها کاربرد داشته باشد و همانطور که تا حالا پیشگام در زمینه نانو بوده ایم باقی بمانیم و به رشد و پیشرفت نیز نائل شویم.
وی اضافه کرد: این سند دوم زیربنایی تر است.
وی با اعلان اینکه طبیعت سند دوم با اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی متفاوت می باشد، اظهار داشت: برای اینکه انقلاب فرهنگی به دانشگاه ها و پژوهشگاه ها تمرکز دارد ولی هدف سند دوم صنایع هستند.


منبع:

1400/06/14
11:56:22
5.0 / 5
566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website