معاونت علمی اعلام كرد؛

تسهیلات معاونت علمی برای اقامت مهاجران نخبه در ایران

تسهیلات معاونت علمی برای اقامت مهاجران نخبه در ایران

به گزارش لینک وبسایت معاونت علمی و فناوری اعلام نمود ۴ نوع از خدمات برای اقامت مهاجران نخبه و کارآفرین در ایران عرضه می شود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی، سامانه ای برای ثبت درخواست متخصصان و کارآفرینان غیرایرانی برای دریافت حمایت های خاص مرکز تعاملات بین المللی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری است؛ سامانه ای که می کوشد تا با فراهم کردن مجموعه ای از خدمات و تسهیلات برای مهاجران نخبه و کارآفرین، زندگی در ایران راحتتر، زمینه های رشد و شکوفایی آنها و بهره مندی جامعه ایران از استعدادهای این افراد را فراهم آورد.
برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی در جهت اجرایی سازی سند جامع روابط بین المللی ایران در خصوص توسعه سازوکار جذب، اقامت و بهره گیری ضابطه مند از ظرفیت و توان دانشمندان، پژوهشگران، فناوران و دانشجویان خارجی تعریف شده است و پذیرای همه مهاجران نخبه و کارآفرینی است که خواستار اقامت و فعالیت در کشور ایران هستند.
در ادامه با این تسهیلات آشنا می شویم؛
تسهیل اقامت
یکی از خدمات عرضه شده به نخبگان و کارآفرینان مهاجر که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عرضه می شود، اعطای اقامت های بلندمدت ۳، ۵ و ۱۰ ساله در ایران است. این کار به آنها کمک می نماید تا بتوانند از خدمات عمومی چون خدمات بانکی، گواهینامه رانندگی، مجوز اشتغال، مالکیت و غیره بهره مند شوند.
تسهیلات کارآفرینی و نوآوری
این افراد بعد از اقامت در ایران از خدماتی مانند دریافت حمایت برای تأسیس شرکتهای دانش بنیان و خلاق بهره مند می شوند. همینطور مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای این افراد تسهیلاتی چون کارآموزی در نهادهای فناور و نوآور را هم در نظر گرفته است. از دیگر تسهیلات کارآفرینی و نوآوری به این افراد شامل جذب دانش آموختگان برتر در نهادهای فناور و نوآور می شود.
تسهیلات به پژوهشگران و متخصصان
دیگر خدمتی که به نخبگان مهاجر عرضه می شود فراهم کردن شرایط شرکت آنها در کارگاه ها، دوره های آموزشی و تورهای علمی است. این کار در کنار معرفی زیست بوم فناوری و نوآوری ایران به این افراد، شرایط را برای ارتقای سطح علمی آنها در کشور فراهم می آورد. اعطای تسهیلات مالی به پژوهشگران برتر مهاجر هم دیگر خدمتی است که به آنها عرضه می شود.
تسهیلات رفاهی
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همینطور با عرضه کمک هزینه حضور در مجامع و کنفرانس های علمی و اعطای وام و کمک هزینه پرداخت شهریه دانشگاه، شرایط حضور این افراد در کشور را تسهیل می کند.

1400/06/07
13:09:52
5.0 / 5
630
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website