درمان سریع زخم های داخلی با کاشت لایه نایلونی

درمان سریع زخم های داخلی با کاشت لایه نایلونی

پژوهشگران نوعی لایه نایلونی ساخته اند که می توان آنرا در درون بدن کاشت تا سرعت التیام زخم ها افزایش یابد. انرژی مورد نیاز این لایه نایلونی بوسیله عضلات بیماران تامین می شود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، پژوهشگران دانشگاه ویسکانسین این لایه نایلونی را با بهره گیری از بلورهای لیزین ساخته اند و دو لایه از جنس پلی وینیل الکل را به دو طرف افزوده اند.
پیش از این تحقیقاتی در مورد نحوه شبیه سازی های الکتریکی برای تسریع التیام زخم های داخلی بدن انجام شده بود. اما مشکل اصلی آنست که وسایل الکتریکی و برقی را نمی توان در درون بافت های نرم بدن کاشت. برای حل این مشکل از لایه های نایلیونی مورد اشاره استفاده شده است.
ایمپلنت های عادی به طور معمول از مواد سمی تولید می شوند و پس سیستم ایمنی بدن با آنها مانند یک شیء مهاجم خارجی برخورد می کند. پس بافتی حفاظتی به دور آنها پوشانده می شود و عملکرد آنها کاهش پیدا می کند. لایه نایلونی جدید که به ویفر پیزوالکتریک شهرت دارد، هم با بدن انسان سازگاری دارد، هم منعطف است و هم به تدریج تجزیه می شود.
بلورهای کریستالی این ویفر بوسیله حرکات مکانیکی عضلات بدن انرژی الکتریکی جذب و ذخیره می کنند. پس نیازی به منبع برق خارجی ندارند. قبل از این آزمایش این ویفرها بر روی موش ها موفقیت آمیز بوده و انتظار می رود در آینده از آنها بر روی انسان ها استفاده گردد. از طرف دیگر، آزمایش خون انجام شده بر روی موش ها نشان داده این نایلون ها پس از تجزیه شده اثر منفی بر روی بدن ندارند.

1400/05/26
16:11:53
5.0 / 5
535
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Link website