ساخت ۵ نرم افزار ایرانی برای توسعه حمل و نقل اشتراکی

ساخت ۵ نرم افزار ایرانی برای توسعه حمل و نقل اشتراکی

به گزارش لینک وبسایت طراحی و ساخت پنج نرم افزار داخلی شرایط را برای توسعه حمل و نقل اشتراکی و کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی فراهم نموده است.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکتهای طراح و عرضه کننده نرم افزارهای توسعه دهنده حمل و نقل اشتراکی با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق شدند محصولات و خدمات خویش را روانه بازار و تجاری سازی کنند.
حمل ونقل اشتراکی را میتوان روشی برای کاهش اثرات زیست محیطی دانست. روش های انتخاب و استفاده از خودرو ها درحال تحول است. شاید دیگر در خیلی از شهرها مالکیت خودرو مهم نباشد. حمل و نقل اشتراکی قابلیت آنرا دارد که جایگزین روش ها و مفاهیم فعلی حمل و نقل شود.
فناوری هوشمند مانند اپلیکیشن ها، کارت های هوشمند اعتباری، موبایل و سیستم های پرداخت آنلاین، استفاده از وسایل نقلیه اشتراکی را آسانتر کرده است؛ تا اندازه ای که دسترسی به روش های مختلف حمل و نقل بسیار مهم تر از مالکیت خودرو بعنوان یک سرمایه مطرح است.
این فناوری کاربردی در ایران با طراحی پنج برنامه و نرم افزار داخلی نظیر «نرم افزار دوچرخه»، «سامانه هوشمند ناوگان خودرو اشتراک سفر»، «دوچرخه اشتراکی هوشمند بهرو» و «سامانه اسکوتر برقی» توسعه یافته است.
این برنامه ها امکان درخواست خودرو برای انجام حمل و نقل های سازمانی برای پرسنل شهرداری، امکان استفاده از دوچرخه بایدو و غیره را برای کاربران فراهم می آورد.


منبع:

1400/05/23
11:13:08
5.0 / 5
688
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website