در یك شركت دانش بنیان؛

زایش های دامی با فناوری های بومی مدیریت می شود

زایش های دامی با فناوری های بومی مدیریت می شود

لینک وبسایت: پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان موفق شدند با اجرای طرح هم زمان سازی، یکی از ابزارهای مدیریتی برای زایش های دامی را بومی سازی کنند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، مدیریت نامناسب گله های گوسفند و بز از نظر زمان بندی زایش ها، موضوعی است که دامداری ها با آن مواجهند.
این اتفاق موجب می شود در هر بازه زمانی از سال بره یا بزغاله در گله وجود داشته باشد که این مورد و پراکندگی زایش ها، عملیات مدیریتی مانند واکسیناسیون، پرواربندی و غیره را گرفتار اشکال کرده است و مانع از بهره وری کامل از پتانسیل گله می شود.
علاوه بر آن وجود بره و بزغاله در تمام سال همراه مادر، افزایش فشار بر مراتع و تخریب آنها را به دنبال دارد.
با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از یک شرکت دانش بنیان، طرح هم زمان سازی بعنوان یکی از ابزارهای مدیریتی گله ها اجرا شد.
چند سالی است که به علت وجود تحریم ها، محدودیت بسیاری در واردات اسفنج پروژسترونی بوجود آمده است و آنچه در بازار وجود دارد نیز با قیمت بسیار بالایی به فروش می رسد.
همه این اتفاقات این شرکت دانش بنیان را به تولید نمونه داخلی این محصول واداشت.
آمارها گواهی می دهد که تامین این محصول از دیگر کشورها، خروج سالیانه ۶ میلیون ارز از را کشور به همراه دارد.
ارزش سالانه تولید محصول معادل یکصد و پنجاه میلیارد تومان خواهد بود که از تقسیم آن بر پیش بینی کل ارزش تولید ناخالص ملی در سال ۱۴۰۰ یعنی ۷۰۰ هزار میلیارد تومان، سهم این محصول از تولید ناخالص ملی معادل ۰.۰۲۱ درصد برآورد می شود.
نمونه داخلی ساخته شده در کشور، به لحاظ کیفی محصول در چند پروژه تحقیقاتی همراه با نمونه های مشابه خارجی مورد آزمایش قرار گرفته است. این محصول داخلی حدودا نصف قیمت نمونه خارجی به فروش می رسد.


منبع:

1400/05/17
18:09:04
5.0 / 5
721
تگهای خبر: ابزار , شركت , فناوری , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Link website