از سوی معاونت علمی و فناوری منتشر شد:

انتشار فراخوان پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان توانمند در زمینه دریا

انتشار فراخوان پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان توانمند در زمینه دریا

لینک وبسایت: ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بمنظور شناخت دقیق و علمی ظرفیت های فناورانه موجود و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان فعال در اقتصاد دریا، فراخوان داد.


به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری، فراخوان «توانمندی شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه پایش سواحل و دریا» توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر گردید تا شناختی درست و علمی از ظرفیت های فناورانه موجود در کشور به دست آید.
این کار با هدف پایش زیربنای مدیریت دانش بنیان در اقتصاد دریامحور، شناخت صحیح از ظرفیت های موجود در شتاب دهنده ها، مراکز نوآوری و شرکت های دانش بنیان در رابطه با دریا و تدوین برنامه جامع پشتیبانی از پروژه های دریایی در سه مرحله «احصا توانمندی ها»، «برگزاری جلسات تخصصی» و «معرفی به سازمان های دریایی و جذب حمایت ها» اجرائی می شود.
محورهای برگزاری این رویداد و توانمندی ها شامل «داده ها و اطلاعات دریایی در بخش دریا، زمین و هواشناسی»، «تجهیزات و زیرساخت ها (اندازه گیری های اقیانوسی، زمین شناسی و هواشناسی»، «مدل های اقلیمی (مدل های اقیانوسی، هواشناسی و غیره)» می شود.
پایش سواحل و دریا با هدف گردآوری و مدیریت صحیح تمامی مولفه های مربوط به این دو بخش، بمنظور برنامه ریزی صحیح اقتصاد دریا محور در کشور لازم است.
گروه توسعه فناوری های دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همین دلیل در نظر دارد تا با شناخت صحیح از پتانسیل های موجود در شتابدهنده ها، مراکز نوآوری و فناوری و شرکت های دانش بنیان در رابطه با دریا، برنامه جامع پشتیبانی از پروژه های دریایی خودرا در سه مرحله تدوین کند.
مجموعه های مشتاق همکاری می توانند در مرحله اول تا ۱۹ مردادماه جاری توانمندی های خود در برطرف نمودن نیاز های کشور در زمینه های پایش سواحل و دریا را به ستاد اعلام کنند.
بر همین اساس، جلسات هم اندیشی با هر کدام از مجموعه های متقاضی بصورت مجزا برگزار می شود و در مرحله سوم توانمندی های عرضه شده با هماهنگی سازمان های دریایی متقاضی بصورت ماموریت راهبردی به مجموعه های شرکت کننده محول خواهد شد.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ارائه توانمندی های خود به آدرس اینترنتی http: //sat.isti.ir/ مراجعه کنند.منبع:

1400/05/11
21:54:08
5.0 / 5
8610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website