ساخت سخت افزارهای ردیابی و مدیریت ناوگان توسط 13شرکت دانش بنیان

ساخت سخت افزارهای ردیابی و مدیریت ناوگان توسط 13شرکت دانش بنیان

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی اعلام نمود ۱۳ شرکت تلاش کردند تا سخت افزارهای ردیابی و مدیریت ناوگان را بسازند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری اعلام نمود با تلاش ۱۳ شرکت دانش بنیان و خلاق، انواع سخت افزارهای موقعیت یابی و ردیابی و مدیریت ناوگان به تولید رسید و این فناوری ها بومی سازی شد.
سیستم موقعیت یابی، ردیابی و ناوبری متحرک ها از دو بخش اصلی سخت افزار و نرم افزار تشکیل می شود که با استفاده از فناوری ماهواره، سامانه موقعیت یاب جهانی و تکیه بر سیستم های اطلاعات جغرافیایی کاربردی می شوند.
این سیستم ها امکان تعیین موقعیت و ردیابی همزمان و حتی غیر همزمان اشیاء، افراد، خودرو ها یا هر متحرک دیگر را ممکن می کنند.
دستگاه های ردیاب و موقعیت یاب کاربردهای بسیار زیاد و متنوعی دارند. این سیستم ها در حوزه هایی چون «تعیین موقعیت زندانیان»، «رهگیری و ردیابی خلافکاران»، «نظارت بر کودکان، سالمندان، بیماران کم توان و ناتوان»، «نظارت و ردیابی خودرو های شخصی، عمومی، اداری، سازمانی، تاکسیرانی»، «نظارت و مدیریت ناوگان های ترانزیت، باربری و حمل و نقل عمومی»، «نظارت و مدیریت ناوگان های توزیع و تحویل کالا» و «نظارت و مدیریت ناوگان های امدادرسانی ( هلال احمر)» استفاده می شوند.
سخت افزار ردیابی، قطعه ای است که معمولاً در وسایل نقلیه برای مدیریت ناوگان یا ردیابی اشخاص به کار می آید. برای این کار از سیستم موقعیت یابی استفاده می شود تا اطلاعات دقیقی از موقعیت مکانی هدف مورد نظر به منبع اصلی ارسال شود.
اطلاعات مکان تعیین شده می توانند در دستگاه ردیابی ذخیره شده یا مستقیما از راه اینترنت همراه ارسال شوند.


منبع:

1400/05/10
12:52:45
5.0 / 5
474
تگهای خبر: اینترنت , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website