در گفت و گو با لینك وبسایت؛

زالی: وضعیت كرونائی تهران تا آخر هفته آتی قرمز است

زالی: وضعیت كرونائی تهران تا آخر هفته آتی قرمز است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اظهار داشت: هم اکنون در وضعیت قرمز کرونائی قرار داریم و پیش بینی من این است تا آخر هفته آتی همین شرایط را در تهران خواهیم داشت و بعید است به سمت تنزل شاخص ها حرکت نماییم.


علیرضا زالی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا با بیان این خبر اظهار داشت: بعید می دانم به سرعت، شاهد تغییر رنگ بندی کرونائی در تهران باشیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا تزریق واکسن کرونا می تواند رنگ بندی تهران را در چند روز آینده تغییر دهد؟ اظهار داشت: تزریق دُز اول واکسن، تغییر چندانی در پروسه بیماری کرونا ایجاد نمی کند چونکه موثرترین زمان اثربخشی هفته دوم پس از تزریق واکسن است، بنا بر این این اقدام تاثیر آنی ندارد.
بیماران کرونائی تهران به مرز ۹ هزار نفر رسید
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران به روند بیماری کرونا در تهران اشاره نمود و اظهار داشت: بر طبق آخرین آمار تهران (تا بامداد امروز) تعداد بیماران ما به ۸ هزار و ۹۰۰ نفر افزایش یافت که از این تعداد حدودا بیماران جدیدی که در ۲۴ ساعت گذشته به مراکز درمانی مراجعه کردند حدود ۱ هزار و ۵۵۰ بیمار بوده است که ۱۸۰ نفر آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.
زالی بیان داشت: میزان ترخیص ما در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۹۰۰ بیمار بوده که در مقابل ورودی های جدید عقب هستیم و به عبارتی به تزار ما دراین زمینه منفی است، اگر تعداد ترخیص شدگان از تعداد بستری ها پیشی بگیرد، شرایط مناسب تر و مطلوب تر خواهد بود.
گروه های سنی 50تا 60 سال بیشترین بستری های کرونائی تهران
وی اضافه کرد: هم اکنون بیشترین بستری ما را گروه های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال یا به عبارتی گروه های غیر واکسینه می سازند.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا، ۱۷ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا از طرف اورژانس به مجموع ظرفیت های افزوده شده که از این تعداد ۱۱ مرکز بصورت غیر خودرویی و ۶ مرکز هم بصورت خودرویی ارائه خدمات می دهند.
قبلا ۸۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در تهران فعال بود که با راه انداری ۱۷ مرکر جدید، تعداد این مراکز در تهران به ۹۷ مورد رسیده است.


1400/05/03
22:52:55
5.0 / 5
516
تگهای خبر: آموزش , خدمات , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website